PC HocasıCep TelefonuKırılan iPhone’lar Artık Apple Tarafından Değiştirilecek

Kırılan iPhone’lar Artık Apple Tarafından Değiştirilecek

 

Apple uzun yıllardır korumuş olduğu değişiklik programını tekrar gözden geçirerek bir dizi yenilikler ekledi. Artık kırılan, çatlayan veya çizilen iPhone‘lar da yenisi ile değiştirilebilecek. Konu hakkında detaylar haberimizde.

YENİ iPHONE DEĞİŞİM POLİTİKASI NASIL İŞLEYECEK ?

Apple‘ın değişim programı daha önceden çalışır durumda olan ve hasarı bulunmayan ancak kusurlu görünene telefonlar üzerineydi. Bu telefonlar birebir değiştirildiği gibi, kırılmış veya hasara uğramış iPhone’lar kapsama alanına alınmıyordu. Ancak 2016 yılında Apple bu programı değiştirerek kullanıcıları daha fazla memnun edecek uygulamayı devreye sokuyor.

Yeni değişim programında artık ekranı kırılan, tuş fonksiyonları ve dokunmatiği bozulan veya buna benzer sorunlar ile artık Apple Store‘lara gelerek değişim talep edebilecek. Apple Store‘a gelen kullanıcılar isterlerse yeni modele de makul ücretler ödeyerek geçiş imkanı bulacak. Ancak değişim yapılabilmesi için bir şart yer alıyor. Bu şart ise telefonunuzun aşırı derecede hasar olmaması. Yeni telefonunuz tuzla buz olmuşken Apple Store’a giderseniz komik hale düşebilirsiniz.

iphone-6-gold

Apple yeni değişim politikasını ilk olarak Avrupa’da ardından tüm dünya genelinde devreye sokacak. Belkin ile yapılan ortaklıkta da Apple cihazlara ücretsiz olarak ekran koruyucusu da takılabilecek. Yeni değişim programı önümüzdeki hafta içerisinde aktif hale gelerek kullanıcılara duyurulacak. İstanbul’da bulunan Apple Store‘lara bu konuda yığınla akın olacağını düşünüyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kirilan-iphonelar-artik-apple-tarafindan-degistirilecek-4007/ linkinden 16.10.2021 03:10:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad