reklam
Ana SayfaDonanımKirin 810 Tanıtıldı – İşte Özellikleri!

Kirin 810 Tanıtıldı – İşte Özellikleri!

Kirin 810

Satışlarında %40’a kadar düşüş beklenmesine rağmen akıllı telefonları için çalışmaya devam eden Huawei, şu sıralar yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Marka bir yandan yeni akıllı telefonlarını tanıttı bir yandan ise yeni işlemcileri Kirin 810 için duyuru gerçekleştirdi.

Orta segment bir işlemci modeli olmasına karşın, amiral gemisi akıllı telefonlarda yer alan işlemcileri aratmayan özellikler bulunan Kirin 810, kendi sınıfının ilk 7 nm üretim teknolojisini kullanan işlemci olmayı başardı.

Sözü daha fazla uzatmayalım ve Kirin 810 işlemcilerinin özelliklerinden söz edelim. Bakalım iddialı seri için nasıl özellikler öne çıkıyor?

Kirin 810 ile Orta Segment Güçlendi

Toplamda 8 adet çekirdeği bulunan Kirin 810, 2+6 şeklinde bir kümeleme sunuyor. 2 çekirdek kısmında 2.27 GHz hız değeri sunan Cortex A76 çekirdeklerini görüyoruz.

Yeni ASUS Z490 anakart modellerinin bir kaç versiyonu ortaya çıktı

Tasarrufu odaklı diğer 6 çekirdek ise 1.88 GHz Cortex A55 çekirdekleri. 8 çekirdekli performans konusunda başarılı işlemi modelinin grafik birimi kısmında ise yenilenmiş Mali geliyor. Mali G52 MP6 grafik birimine sahip olarak gelen Kirin 810, grafik performansı konusunda %162 seviyesine kadar daha yüksek performans sunulmasını sağlıyor.

Kirin 810

Eski serilere daha başarılı olan modelin bir de yapay zeka artısı var. Da Vinci mimarisi ile hazırlanmış olan yapay zeka birim, yapay zeka derecelendirmesi olarak bildiğimiz AI Benchmark üzerinden 32380 puan almayı da başarıyor.

Kullanım analizlerini tutan ve ihtiyaca göre işlemcinin performansını optimize eden yapay zekanın artısı da tartışılmaz düzeyde. Ayrıca yapay zekanın, görüntü işleme konusunda da Snapdragon 730 modelini geçmeyi başardığını ekleyelim.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz