PC HocasıDonanımKlavyede Karakterlerin Karışması Sorunu

Klavyede Karakterlerin Karışması Sorunu

   

Kullandığımız klavyeler kimi zaman sapıtarak farklı karakterler karşımıza çıkartabilir. Siz normal olarak tuşlara bassanız bile “anormalliği” fark etmeniz kısa sürer. Örnek olarak “T” harfine bastığınızda karşınıza “µ∃” tarzı farklı karakterler çıkabilir. Bugün ise bu gibi durumlarda klavye karakter karışması sorununu çözüyoruz.

KARAKTER KARIŞMASINI NASIL DÜZELTİRİM ?

Klavyede karşımıza çıkan deneme bonusu verren siteler karakter karışma sorunu iki farklı nedenden dolayı karşımıza çıkar. Birincisi yanlışlık ile ALT + Shift tuşlarına aynı anda birkaç kez basmamızdan kaynaklanır. Diğeri ise bilgisayarın bazen otomatik olarak klavye seçeneğini değiştirmesinden kaynaklanır.

Bu iki durumu şu şekilde düzeltebiliriz:

* Birinci Yol: İlk olarak ALT + Shift tuşuna bir kaç defa üst üste basmanız gerekir. Ardından otomatik olarak eski haline dönecektir.

* İkinci Yol: Başlat > Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Bölge ve Dil > Klavye Değiştir > Türkçe Q seçtiğinizde düzelecektir.

klavye-degistirme

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/klavyede-karakterlerin-karismasi-sorunu-1341/ linkinden 27.05.2022 18:05:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

26 Yorum

  • laptop klavyem normal çalışırken harici taktığım klavyem a yazdığım zaman a0 veya j yazdığım zaman j4 çıkıyor sebebi nedir ?

  • TEŞEKKÜR EDERİM (ARKADAŞLAR SİZDE ALT VE SHİFTE ÜST ÜSTE BASARSANIZ OLUR) TEKRARDAN ÇOOOK TEŞEKKÜRLER.

  • pupg kosarken zıplama ve egılme calısmıyor yardımcı olurmusunuz klavyedenmı

  • merhaba bende şöyle bir sıkıntı oldu akşam bişey yokken sabah laptobun klavyesi kafayı yedi. bir tuşa basıyorum bikaç başka harf yazıyor. yardım sayfası falan açılıyor. ama bende minik klavye vardı onu taktım onunla gayet normal yazıyorum. laptoba mı bişey oldu yardım edebilirseniz çokk sevinirim. alt shift yaptım ama onunla ilgili degil sanırım

  • merhaba arkadaslar fazla teknolloji ile aram yok app masa ustu klavyesi bozuldu zannedersem f klavye deniyor ona ben q klavye alsam calistirirmi acaba yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

  • Laptopum var bölge ve dil ayarlarından tüm dilleri sildim sadece türkçe q klavye ekli ve seçili
    ama genede w ye bazınca z harfi q harfine basınca a harfi gibi değişik karakterler çıkıyor fn + f11 de denedim bu düzelmedi alt+shift ilede düzelmedi hala sorunum devam ediyor yardımcı olabilirmisiniz

  • diz üstü bilgisayarımın üst karakter tuşları çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Yorum yazarken hangi tuşa basarsam basayım birkaç satır atıyor delete tuşuna basınca da öyle. Sadece yorum yazarken yaşıyorum bu sorunu?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial