PC HocasıiOSKorku Dolu Anlar Artık Bitti: iOS’e Test Uyarılarını Kapatma Özelliği Geldi!

Korku Dolu Anlar Artık Bitti: iOS’e Test Uyarılarını Kapatma Özelliği Geldi!

iOS 15.6
   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Apple, iOS 15.6 işletim sistemi güncellemesi ile birlikte Ayarlar uygulamasına iOS 16 üçüncü betasında yer alan “Test Uyarıları” geçişini kullanıma sundu. Mevzubahis geçiş şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri merkezli operatörlerine bağlı iPhone’larda kullanılabiliyor ve kullanıcıların ABD hükümetinden test acil durum uyarılarını etkinleştirmesine olanak tanıyor.

Fotoğraf: MacRumors

Test Uyarılarını açmak/kapatmak için hem Ayarlar uygulamasının Bildirimler sekmesinin Devlet Uyarıları alt menüsünde görebilirsiniz ve varsayılan olarak kapalı biçimde geliyor. Apple, test uyarılarının içeriğinden ve sıklığından hükümetlerin sorumlu olacağını belirtti.

Apple’dan özel bir profil yükleyerek veya Telefon uygulamasında bir kod çevirerek iOS’un önceki sürümlerinde test uyarılarını etkinleştirmek zaten mümkündü. Geçiş, kullanıcılara test uyarıları almayı seçmeleri için daha kolay bir yol sağlar.

Apple, iPhone ve Apple Watch için destek belgelerini daha fazla ayrıntıyla güncelledi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/korku-dolu-anlar-artik-bitti-iose-test-uyarilarini-kapatma-ozelligi-geldi-130438/ linkinden 15.08.2022 22:08:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video