PC HocasıDonanımLenovo, Smart Docks Ailesini Tanıttı!

Lenovo, Smart Docks Ailesini Tanıttı!

 

CES 2021’de teknolojik gelişmeler son hızıyla yaşanmaya devam ederken teknoloji üreticisi Lenovo, yeni ThinkPad Thunderbolt 4 ve USB-C Universal ve Smart Docks’u duyurdu. Lenovo, aygıt yazılımı güncellemelerinin sessizce algılanmasına, indirilmesine ve kurulmasına izin verdiği için onlara Smart Docks adını veriyor.

Microsoft Azure Sphere tarafından desteklenen bu Smart Dock’lar, son kullanıcı üretkenliğini kesintiye uğratmadan ve bir bilgisayarın bağlanmasına gerek kalmadan güncellemeler, cihaz yönetimi ve bağlantı noktası durumu izleme için uzaktan yetenekler sağlayarak işlevselliği daha da geliştiriyor.

ThinkPad Universal USB-C Smart Dock:

Bu modele baktığımız zaman bağlantı noktasında Bluetooth, RJ45 Ethernet ve WiFi teknolojilerini desteklediğini görüyoruz. Maksimum üç adede kadar ekran bağlayabildiğimiz bu dock, 3 adet ikinci nesil USB-A portu (10 Gbps’e kadar ve bir tanesi her zaman şarj etmek için) 2 adet USB-A 2.0 ve bir adet USB Type-C bağlantı noktası olduğunu görüyoruz.

ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Smart Dock:

Bu modelde ise iki adet DisplayPort 1.4, bir adet HDMI 2.1 ve bir adet Thunderbolt 4 video bağlantı noktaları yer alıyor. Dört adet 4K görüntü aktarımı sağlayan bağlantı noktası ve bir adet 8K görüntü aktarımı sağlayan bağlantı noktası mevcut. Windows, Linux, Chrome ve macOS işletim sistemleri ile uyumlu.

Video