reklam
PC HocasıPCLenovo ThinkPad X1 Katlanabilir Bilgisayarlar Satışa Çıkıyor

Lenovo ThinkPad X1 Katlanabilir Bilgisayarlar Satışa Çıkıyor

Lenovo, CES 2020 fuarında dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı niteliğine sahip cihazı ThinkPad X1 Fold’u tanıtmıştı. Hafif alaşımlardan ve karbon fiber malzemeden üretilen ThinkPad X1 Fold, harika performans deneyimi yaşatmak için Intel’in Hibrit teknolojilerine sahip Intel Core işlemcilerden güç alıyor.

X1 Fold’un en önemli özelliği, çoklu kullanım durumlarına uyum sağlamak için akıllı mod değiştirme yazılımına sahip 13,3 inç pOLED ekranıdır.

Bugün Lenovo, ThinkPad X1 Fold cihazının ek olarak sistem içinde saklanabilen ve kablosuz olarak şarj edilebilen Bluetooth Mini Fold Keyboard gibi isteğe bağlı aksesuarlarla birlikte sipariş edilebileceğini duyurdu; kullanıcıların not alabilmesi, yasal belgelere açıklama ekleyebilmesi veya imzalaması için Lenovo Mod Pen; ve bir masaya dikey veya yatay yerleştirme için Lenovo Easel Stand aksesuarları da satışta.

SQ2 İşlemci ve Platin Kaplamaya Sahip Microsoft Surface Pro X Tanıtıldı

ThinkPad markasına sahip olmak için, ürünün katı güvenilirlik gereksinimlerini karşılaması gerekir. Lenovo, bu katlanabilir bilgisayarı tasarlarken birçok büyük mühendislik zorluğuyla karşılaştı. Lenovo, menteşenin mekanik ve elektrik mühendisliği sorunlarını çözmek için Intel ile yakın bir şekilde çalıştı. POLED ekran için Lenovo, katlanır ekranı mükemmelleştirmek için LG ile çalıştı.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz