PC HocasıCep TelefonuLG, Akıllı Telefon İşini Bitirdiğini Onayladı!

LG, Akıllı Telefon İşini Bitirdiğini Onayladı!

 

Bugün yayınlanan bir açıklamada LG, akıllı telefon işinden ayrıldığını ve kaynaklarını AI, elektrikli araç bileşenleri, robotik ve işletmeler arası çözümler gibi diğer alanlara yeniden odaklayacağını doğruladı.

LG Elektronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar, yönetim kurulu tarafından bugün erken saatlerde onaylandı. LG’nin rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynakları elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına ve platformlara odaklanmasına olanak tanıyor.

LG, mevcut akıllı telefon envanterinin satışa sunulmaya devam edeceğini ve LG’nin mevcut mobil ürünler için servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacağını onaylıyor. Ancak, bu desteğin ne kadar süreyle sunulacağı bölgeye göre değişir.

LG, mobil işinin 31 Temmuz tarihinde sona ermesini bekliyor. Şirket artık akıllı telefon üretmeyecek olsa da LG, diğer iş alanlarında rekabet gücünü güçlendirmek için 5G ve 6G gibi mobil teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. LG’nin mobil alanında çalışan çalışanlara tam olarak ne olacağı bilinmiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-akilli-telefon-isini-bitirdigini-onayladi-111391/ linkinden 28.07.2021 17:07:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video