PC HocasıCep TelefonuLG, Akıllı Telefon İşini Sonlandırabilir

LG, Akıllı Telefon İşini Sonlandırabilir

 

LG, uzun süredir akıllı telefon işinde yer alsa da, Android amiral gemilerinin modern günlerinde şirket ayak uydurmak için mücadele ediyor. Son zamanlarda LG, Velvet ve Wing telefonlar gibi tamamen farklı tasarımlara sahip akıllı telefon markasına olan ilgiyi canlandırmaya çalıştı. Ancak, LG’nin mobil işi için sonlara gelmiş olabiliriz.

LG CEO’su Kwon Bong-Seok, mobil sektördeki altı yıllık düz mali kayıpların ardından, akıllı telefon işi hakkında “LG’nin soğuk bir karar vermesinin zamanı geldi” açıklamalarında bulundu. Bu alıntı, mesajın LG çalışanlarına dahili olarak gönderilmesinden sonra The Korea Herald tarafından belirtildi.

Görünüşe göre LG, akıllı telefon işini satmaya, küçültmeye ya da pazardan tamamen çekilmeyi planlıyor. Böyle bir durumda, LG’nin mobil bölümündeki çalışanların yüzde 60‘ı farklı alanlara yeniden atanabilir.

LG mobil çalışanlarının geri kalan yüzde 40‘ı ya kalır, işletmenin küçültülmüş bir sürümünü daraltılmış kapsamla çalıştırır ya da bölüm kapatılırsa çalışanlar işi bırakmak zorunda kalabilir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak