PC HocasıCep TelefonuLG Rollable Görselleri ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

LG Rollable Görselleri ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

 

Genişleyen bir ekrana sahip olan LG’nin yakında çıkacak yeni form faktörü LG Rollable hakkında giderek daha fazla ayrıntı duymaya başlıyoruz. Kore forumunda yayınlanan ayrıntı, hem kapalı hem de açılmamış durumda ekran boyutu ve çözünürlüğü ile ilgili bilgi sağlıyor.

Elde edilen görselde ekranlar hakkında daha fazla bilgi elde ediyoruz, cihazın standart boyu kapalı durumda 6.8 inç (1080×2428 çözürlüğünde) olacak ve genişletildiği zaman ise bu oran 7.4 inçe yükselecek ve 1600×2428 çözünürlüğünde olacak. Resim, aynı zamanda aşağıda görülebilen, 2019 patentiyle eşleşen, merkezden genişleyen cihazı göstermektedir:

Kenar, cihazda kalacaktır, yani kullanıcı ahizeyi tutmaya devam edebilir. Bununla birlikte, üst çerçeve cihazla genişlemeyecek ve LG’nin, açıkta kalan ekran kenarını kaplayacak şekilde genişleyebilen ve ardından ahize kapandığında çerçeveye geri dönebilen esnek bir çerçeve ekleyeceği bildiriliyor. El cihazında ayrıca yanlışlıkla genişletmeyi önlemek ve ekranın çok hızlı bir şekilde genişlemesini veya yuvarlanmasını önlemek için bir kaydırma kilidi bulunur, bu da kırışıklıklara neden olabilir.

Makul bir 4200 mAh bataryaya, Qualcomm’un en son 888 işlemcisine ve devasa bir 16 GB RAM’e sahip olması bekleniyor, bu da ucuz bir telefon aramadığımızı gösteriyor.

Video