PC HocasıİncelemeLogitech G733 Lightspeed Wireless Kulaklık İncelemesi! Alınır mı?

Logitech G733 Lightspeed Wireless Kulaklık İncelemesi! Alınır mı?

   

Logitech son dönemde oyuncu ürünlerinde hem renkli tasarıma sahip olan hem de konfor yönü ağır basan ürünler sunmaya başladı. Logitech G733 Lightspeed Wireless kulaklık, markanın renkli tasarımlı ve konforlu ürünlerine bir örnek.

Bugün inceleme masamızda da konuk olarak alacağımız kulaklık, özellikle renkli yapısıyla oyunculara hitap ediyor. Peki tam olarak nasıl bir kulaklık modeli?

Logitech G733 Lightspeed Wireless Kulaklık Tasarımı Nasıl?

Tasarıma önce renklerden başlayalım. Giriş kısmında da söylediğimiz gibi renkleriyle dikkat çeken bir kulaklık modeli. Toplamda 4 farklı renk seçeneği karşımıza çıkıyor. Siyah, Lila, Beyaz ve Mavi renk seçeneklerini görüyoruz.

Tüm renk seçeneklerinde özellikle esnek kafa bandı kısmında ek bir renklendirme, ek bir hareket katma durumu var. Renk açısından baktığımız zaman dikkat çekici bir ürün diyebiliriz.

Logitech G733 Lightspeed Wireless

Genel olarak tasarıma baktığımız zaman ise üstte açık yapıda plastik bir kafa bant kısmı var. Onun hemen altında esnek bir kafa bandı var ve zaten ayarlamayı da buradan yapıyorsunuz.

Üst kafa bandı kısmında sert plastik bir malzeme kullanılmış olsa da kulaklığın esneme oranı yeterli diyebiliriz. Böyle düşünecek olursak kafanıza rahatlıkla uyacaktır.

Esnek kafa bandı kısmının ise tasarıma yine bir renk kattığını söylemek lazım. Çıkarılabilir olan bu esnek kafa bandı kısmını kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Burada önemli bir detayın da altını çizelim. Kafa bandı esnek olmasına karşın, yan kısımlarda bir derece belirleme klips alanı da var.

Logitech G733 Lightspeed Wireless

Burada kafa bandının kademesini seçebiliyorsunuz. Kafanız biraz daha küçükse, alt kademeyi seçebilirsiniz ve bu sayede kulaklık tam olarak kafanıza oturacaktır.

Biraz daha alt kısma indiğimiz zaman tam yuvarlak olmayan kulaklık başlarını görüyoruz. Üst kısımda G logosu var ve hemen öne de RGB bir şerit aydınlatma eklenmiş. Ön kısma eklenen aydınlatma çok geniş tutulmamış. İnce bir çizgi olarak gözüküyor.

Tasarım kısmının öne çıkan son bölümü ise kulaklığın ağırlığı. Kablosuz bir model olmasına karşın Logitech G733 Lightspeed Wireless kulaklık, sadece 278 gram gibi bir ağırlıkla karşımıza çıkıyor. Oldukça hafif olduğunu söylemek lazım.

Logitech G733 Lightspeed Wireless

Tasarım kısmında söyleyebileceklerimiz bu kadar. Tasarımı bitirelim ve hemen diğer bölümlerle devam edelim.

  • Ölçüler: 194 mm X 190 mm X 83 mm

Kulak Yastıklarında Durum Ne?

Kulak yastıklarında hafızalı köpük malzeme kullanılmakta. Şeklini koruyan çift katmanlı hafızalı köpük malzeme, uzun kullanım ömrü de sunuyor diyebiliriz. Oldukça yumuşak olan kulak yastıklarında kumaş tercihi yapılmış olduğunu da ekleyelim.

Ama burada kulak yastıklarını kolayca çıkarabildiğinizi de unutmamanız lazım. Bazı kulaklık modellerinde yastıklar çıkarılamıyor ve değiştirme imkanınız da olmuyor.

Logitech G733 Lightspeed Wireless

Logitech G733 Lightspeed Wireless Teknik Özellikleri Neler?

Teknik açıdan da tatmin edici bir kulaklık diyebiliriz. Pro-G 40 mm sürücülerin kullanıldığı model, doyurucu bir ses seviyesine ve tatmin edici bass-tiz dengesine sahip.

Bağlantı noktasında ise USB üzerinden LightSpeed bağlantı sunuluyor. Dongle ile kullanmanız gerekiyor. 20 metreye kadar menzil değeri var ama Bluetooth olmaması önemli bir eksiklik olarak yazılabilir.

Bu şekilde kullanımla beraber RGB aydınlatma olmadığı zaman 29 saate kadar pil ömrü sunuluyor. Aydınlatmayı standart olarak seçtiğiniz zaman ise pil süresi 20 saate kadar düşüyor.

Logitech G733 Lightspeed Wireless Kulaklık Diğer Teknik Özellikler

  • Frekans Yanıtı: 20 Hz – 20 kHz
  • Hassasiyet: 87,5 dB SPL/mW
  • Empedans: 39 Ohm pasif, 5000 Ohm aktif
  • Mikrofon: Çıkarılabilir, Kardiyoit tek yönlü, Frekans yanıtı 100 Hz – 10 kHz
  • Kullanım Menzili: 20 metre
  • Bağlantı: USB 2.0
  • Yazılım Desteği: Logitech G HUB

Son Sözler ve Değerlendirme

Tasarım açısından baktığınız zaman gerçekten şık bir kulaklık. Ses konusunda da mucizeler yaratmıyor ama tatmin edici bir ses seviyesi ve genel olarak kaliteli bir ses deneyimi var. Videoda da bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ama iki önemli nokta var ki alacak kullanıcıların kafasını karıştıracaktır. Birincisi tabii ki fiyat. Ne yazık ki modelin fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 2.300 TL seviyelerine kadar geldi.

İkincisi ise USB üzerinden dongle ile bağlantı kuruyor olması. Bu iki noktayı da göz önünde bulundurarak tercihinizi ona göre yapmanızı öneririm.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/logitech-g733-lightspeed-wireless-kulaklik-incelemesi-alinir-mi-128128/ linkinden 05.07.2022 00:07:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video