PC HocasıOtomobilLucid Motors, Nvidia’nın Drive Hyperion Platformunu Kullanacak

Lucid Motors, Nvidia’nın Drive Hyperion Platformunu Kullanacak

   

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Nvidia açılış konuşmasında şirket, Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors ile ortaklık kurduğunu resmi olarak duyurdu ve buna karşılık olarak otomobil üreticisi Lucid Motors, mevcut gelecekteki modelleri için Nvidia’nın yeni Drive Hyperion platformunu otonom sürüş için kullanacağını belirtti.

Hyperion platformu; Tesla’nın özel otonom sürüş çipine benzer ve üreticilerin sürüş özelliklerini ayarlamalarına olanak tanıyor. Platform, bazı gelişmiş sürücü yardım sistemlerine, otomatik park etme ve otonom sürüşe olanak sağlıyor.

Lucid Motors hali hazırda Lucid Air isimli Elektrik Otomobilini satıyor ve Lucid Air ailesinin Dream Edition ile Grand Touring gibi daha yüksek segmentleri 14 kamera, 5 radar, 12 ultrasonik ve LiDAR sensörlere sahip ve bu nedenle Nvidia’nın yeni platformunu kullanmak için ideal cihazlar olacak.

Şirketin Project Gravity ismini verdiği SUV’sinin 2024 yılında gelmesi bekleniyor ve muhtemelen Nvidia’nın Drive Hyperion platformunu lansmandan itibaren kullanan ilk araba olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lucid-motors-nvidianin-drive-hyperion-platformunu-kullanacak-125289/ linkinden 28.05.2022 23:05:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial