PC HocasıOtomobilNissan, 2023 Yılından İtibaren Avrupa’da Tamamen Elektrikli Araç Satacak!

Nissan, 2023 Yılından İtibaren Avrupa’da Tamamen Elektrikli Araç Satacak!

   

Çok Uluslu ve Japonya merkezli otomobil üreticilerinden Nissan, Avrupa’daki otomobil serisinin geleceği için planlarını açıkladı. Avrupa Birliği’nin yeni Euro 7 ICE standartlarını karşılamak isteyen şirket yeni motorlar geliştirmeyecek ve Eski Kıta’da piyasaya sürdükleri her bir model tamamen elektrikli olacak.

Nissan, 2026 yılına kadar Avrupa Birliği’ndeki satışlarının yüzde 75’ini elektrikli araç satışlarından oluşturmayı hedefliyor. Nihai hedef 2030 yılına kadar yüzde 100 elektrikli olmak. Küresel hedefte ise 2030 yılına kadar satışlarının yüzde 30’nun elektrikli araçlar olması.

Şirketin henüz yeni piyasaya sürdükleri Ariya serisine ek olarak yakın gelecekte altı adet yeni elektrikli otomobil piyasaya sürülmesi de bekleniyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nissan-2023-yilindan-itibaren-avrupada-tamamen-elektrikli-arac-satacak-125271/ linkinden 26.05.2022 17:05:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial