PC HocasıWindowsMicrosoft, Eski Windows 10 Simgelerini Yeniliyor!

Microsoft, Eski Windows 10 Simgelerini Yeniliyor!

 

Geçtiğimiz sene Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım devi Microsoft, işletim sistemi Windows 10‘daki simgeleri yerleşik uygulamalarla güncellemeye başladı. O zamandan beri Microsoft, Windows Güvenliği simgesi, Ekran Okuyucusu simgesi ve son olarak Not Defteri simgesi dahil olmak üzere Windows 10 genelinde simgeleri güncellemeye devam etti. Son zamanlarda Microsoft, Masaüstü, Belgeler, İndirilenler ve Resimler gibi klasörler için yeni Fluent simgeleri yayınladı.

Yaklaşan Windows 10 Sun Valley Güncellemesinde (21H2), Microsoft birkaç adet on yıllık simgeleri güncellemeye başlıyor. Aşağıya bıraktığımız ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, birkaç eski simge tarihin tozlu sayfalarına ekleniyor.

Gördüğünüz gibi hemen hemen çoğu simge değişim alıyor ve Microsoft ekosistemine uyum sağlayabilecek daha modern hale getiriliyor. Microsoft’un ilerleyen günlerde ikonlardan sonra işletim sistemi genelinde bulunan eski nesil tasarım hatlarını da değiştirmesini bekliyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-eski-windows-10-simgelerini-yeniliyor-112711/ linkinden 14.06.2021 21:06:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video