PC HocasıDonanımMicrosoft, Kumaş Kaplama Akıllı Kalem Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Kumaş Kaplama Akıllı Kalem Üzerinde Çalışıyor

 

Microsoft’un endüstriyel tasarımcıları her zaman Surface Pen isimli akıllı kalemleri iyileştirmenin yollarını araştırıyorlardı ve son fikirleri sanırsam üretime geçiyor gibi görünüyor. 10 Şubat 2020 tarihinde aldıkları patentleri, uygulaması kolay bir “ELEKTRONİK CİHAZ İÇİN TEKSTİL KAPLAMA” açıklamasını barındırıyor,

Microsoft konu hakkında konuştu:

Elektronik cihazlar için tekstil kaplamalarla ve elektronik cihazlar için tekstil kaplamaları üretme yöntemleriyle ilgili örnekler açıklanmıştır. Bir örnekte, bir elektronik cihaz için bir kumaş kaplama, dikişsiz bir boruya dokunan bir veya daha fazla yapısal elyaf içerir; dikişsiz boru, elektronik cihazın en azından bir bölümünü kapatacak şekilde yapılandırılır. Tekstil kaplama ayrıca bir veya daha fazla ısıyla büzülebilir lif ve / veya dikişsiz boruya dokunmuş bir veya daha fazla yapışkan lif içerir. Isıyla büzüşebilen lifler, dikişsiz boru bir eşik sıcaklığının üzerinde ısıtıldığında büzülür, böylece dikişsiz boruyu elektronik cihaz çevresinde daraltır.

Elbette, Microsoft, Alcantara kaplı dizüstü bilgisayarlarının nasıl sevildiğini kanıtladığı gibi, tekstil kaplamalar konusunda bir hayrandır ve Microsoft, bir cihazı tekstil kaplama ile kaplamanın “görsel olarak çekici bir görünüm ve / veya hoş bir dokunsal kullanıcı arayüzü” sağlayabileceğini belirtiyor.

NVIDIA RTX 3060 Ti Founders Edition Görselleri Yayınlandı

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement