Microsoft Yeni Konsollar Üzerinde Çaılışıyor

  Google News

Microsoft, yeni konsollar üzerinde çalışıyor. Xbox’ın sahibi olan Microsoft, yeni konsollar üzerinde çalışıyor. Microsoft’un son çıkardığı konsollar olan Xbox Series X ve Xbox Series S, 2020 yılında piyasaya çıkış yapmıştı. Rakibi olan Playstation 5’ten, 9 gün önce çıkan bu konsollar satış adeti açısından ise rakibini geçemedi.

Playstation 5, çıktığından bu yana toplam 39 Milyon adet sattı. Xbox Series S/X ise çıktığından bu yana 21 Milyon adet sattı ve satış adeti anlamında rakibinin gerisinde kaldı. Şimdi ise Xbox’ın yeni bir konsol üzerinde çalıştığı ile ilgili bir söylenti var.

Microsoft Yeni Bir Konsol Mu Çıkarıyor ?

Söylentilere göre Microsoft, yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. Bu konsol ise Xbox Series X’in revizyon edilmiş bir versiyonu olacak. Konsolda Xbox Series X’de bulunan disk yeri olmayacak. Rakibi Playstation 5 ise ilk çıktığı günden iki farklı versiyonla piyasaya çıkmıştı. Bu versiyonlardan birisinde disk sürücüsü yer almazken diğerinde disk sürücüsü yer alıyordu. Konsolların fiyatları da buna göre değişiyordu. Microsoft ise konsolları çıkarırken Xbox Series X’in ayrı bir versiyonunu çıkarmak yerine Xbox Series S’i piyasaya sürmüştü.

Bu konsolun Xbox Series X’e göre farklı olan yönleri ise bu konsolda disk sürücüsü yer almıyordu. Bunun yanı sıra konsol Xbox Series X’e göre daha düşük bir donanımlar geliyordu. Bu yüzden de iki konsolun arasında fiyat farkı vardı. Bu yeni disk sürücüsü olmayan Xbox Series X’te ayrı bir donanım değişikliği veya konsolu küçültmeye doğru yapılacak bir hareket var mı bilmiyoruz. Bunun yanı sıra söylentinin sahibi Xbox’ın 2025’te daha fazla Xbox donanımı çıkaracağını da söylüyor.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video