PC HocasıOyunMicrosoft’un Yeni DirectX 12 Oyun Performansı

Microsoft’un Yeni DirectX 12 Oyun Performansı

 

Microsoft’un yeni göz bebeği DirectX 12 oyun sektörüne bomba gibi bir performans ile geliyor. YouTube üzerinde yayınlanan “The Power of DirectX 12” adlı videoyu izlerken, DirectX 11 ile arasındaki farkları çok net bir şekilde görebiliyoruz.

DirextX 12’de Neler Değişti ?

Konunun en can alıcı yeri burası arkadaşlar. Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 10 ile birlikte çıkışını yapan DirextX 12 için performans videosu yayınlandı. Yayınlanan videonun içeriğinde DirextX 12 kullanan oyunların DirextX 11 ile farkları ortaya çıkartılmış.

Yayınlanan videoda Quantum Break, Forza Motorsport 6 Apex, Just Case 3, Gears of War Ultimate Edition, Fable Legends gibi piyasadaki sağlam oyunlara yer verilmiş. Bu oyunların DirectX 12 ile geliştirildiği söylenirken, büyük ölçüde performans ve kalite artışı görülüyor. Özellikle Just Case 3 oyununun kıyaslamasındaki grafik farklılığı adeta uçurum.

dirextx-12-cpu
CPU ve Güç Tüketiminde Müthiş Değişimler Var

DirectX 12 performans yönünden sunduğu özellikler arasında ise şunlar bulunuyor: Ek sürücü yükünü DirextX 12‘de tamamen kaldırıyoruz. Ayrıca AMD’nin Mantle teknolojisine çok benzeyen arayüzde verim düzeyi maksimuma yakın tutulmuş. Tüm bunların dışında rendering hızı ve CPU güç tüketimi DirectX 11’e göre %67 daha verimli olduğu belirtiliyor.

Şöyle ki, artık DirextX 12 ile oynayacağınız oyunlar bilgisayarınızın daha az performans ve CPU tüketmesini sağlayacak. Rendering hızındaki artış da RAM ve CPU alanlarına büyük katkı sağlıyor. Microsoft Windows tarafından yayınlanan DirectX 12 ve DirectX 11 karşılaştırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

NOT: Videoyu izlemek için yaş kısıtlaması bulunuyor. Bunun için YouTube’a üyeliğiniz ile giriş yapmanız gerekecektir.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoftun-yeni-directx-12-oyun-performansi-5030/ linkinden 28.10.2021 21:10:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Ubuntu kullanıyorum ne directx 12 ne başka bir şey sorunum var ekran kartım bile yok 😀

  • gerçekten süper merak ettiğimiz bişey var ki herkezin aklına takılmıştır eminim
    dx11 destekleyen ekran kartlarında ki yeni nesil ekran kartlarında dx12 yi kurabilicekmiyiz bunun hakkında pek bilgim yok

  • Süper cidden anlatılmaz yaşanır sözü varya artık oynanmaz yaşanır davasına dönmüş süper

  • Ah bizimde pc miz kaldırsa şöyle 2 3 tane oyun gta5 kaldırsa şükür diycezde imkanlaar imkanlaar biz dx9 kullanıyorz anca 😀

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad