PC HocasıOyunGTA 6 En İyi Açık Dünya Oyunu Olacak

GTA 6 En İyi Açık Dünya Oyunu Olacak

 

Grand Theft Auto 6 için geri sayım devam ederken, sızıntılar da gelmeye başladı. GTA 6 için dünyanın en iyi açık oyunu olacağı belirtiliyor. Üstelik oyunda 7 şey çoktan yapılmış olarak internete düştü. GTA 6 ile ilgili detaylar haberimizde.

GTA 6’DA 7 ŞEY ÇOKTAN YAPILDI

Evet arkadaşlar, yanlış duymadınız. GTA 6 için geri sayım devam ederken Rocstar Games tarafından 7 şey çoktan tasarlanmış olarak belirtiliyor. Dilerseniz Grand Theft Auto 6’da karşımıza çıkacak olan geliştirilmiş  7 şeye yakından bir göz atalım.

 

1-) DAHA FAZLA GİYİM MAĞAZASI, DAHA FAZLA ORJİNAL BİNA

GTA V için konuşacak olursak oynayan birisi olarak söylüyorum binalar ve bina dışı tasarımlar pekte gerçekçi görünmüyor. Bazı binalar özenle yapılmış gibi görünse de, çoğu tasarımlar birbirinin kopyası gibi duruyor. GTA VI‘da ise karakteriniz için daha iyi kıyafetler, daha çok mağaza ve gerçek tasarımlara sahip binalar yer alacak.

Ayrıca oyun içerisinde binalara girilemiyordu hatırlayacağınız üzere. GTA 6‘da binalara girilip girilmeyeceği henüz bilinmiyor ancak biz de yapılması taraftarıyız tabii ki.

gta-6-binalar

 

2-) YENİ BİR KADIN KARAKTER

GTA VI için ferahlatıcı önemli bir değişiklik daha getiriliyor. Daha önceki tüm GTA versiyonlarında hep erkek karakterler vardı. Özellikle GTA 5’te Franklin, Trevor ve Michael ana karakterlerimiz arasındaydı. Ancak GTA 6‘da kadın bir karakter bizlere eşlik edecek. Oyun içerisinde ayrıca erkek ve kadın karakterler arasında seçim yaparak oyuna başlayabileceğiz.

gta-6-kadin-karakter

 

3-) DAHA BÜYÜK HARİTA

Evet arkadaşlar burası en can alıcı ve en önemli noktalardan birisidir. Şimdiye kadar tüm GTA sürümlerinde tek bir harita üzerinden ana karakterlerimize verilen görevleri gerçekleştiriyorduk. Ancak GTA 6‘ta çok daha geniş bir haritanın içerisinde kendimizi bulacağız.

Harita sonradan güncellenebileceği gibi, görevler bu harita üzerinden epey genişletilecek. Ayrıca harita çok büyük olduğu için şehirler arası mesafeler de çok uzak olacak. Bunun için uçağa binerek “biletli yolcu” gibi seyahat imkanı olacak. Normalde taksiye binerken taksinin gidişini izleyebiliyor veya geçebiliyorduk. Aynı durum uçak seyahatinde de olacak. Herhalde bu iki önemli gelişme GTA 6 için büyük bir devrim olacak gibi görünüyor.

gta-6-harita

 

4-) HARABE YOLLAR VE YIKILABİLİR BİNALAR

Oyunu biraz daha gerçekçi kılabilmek için eski GTA sürümlerinde binalara isterseniz roket atın, isterseniz uçak ile dalın, isterseniz helikopter ile akşama kadar ateş edin hiçbir şey olmuyordu. Ancak GTA 6‘da artık binaların belirli bir zarar görme limitleri olacağı gibi, yıkılabilir binalar oyun içerisine entegre edilecek.

gta-6-yikilabilir-binalar

 

5-) KENDİ EVİMİZİ İNŞA EDEBİLECEĞİZ

Daha gerçekçi bir GTA sürümü için yapılan önemli bir değişiklik ise evler üzerinde oldu. Örneğin GTA 5’te satılık evleri gidip satın alabilirken, o evi istediğimiz gibi restore edemiyorduk. Ancak GTA 6‘da satılığa çıkartılan bir evi restore ederek farklı bir ev inşa edebileceğiz. Tabii ki bu çalışmanın da ev + inşaat bedeli olacak.

gta-6-ev

 

6-) KONSOL OYUNCULARI İÇİN DAHA FAZLA MOD

PC kullanıcılarına göre daha az modifiye yapabildikleri için konsol oyuncularının Rockstar Games‘a açtığı ticketlar sonuç verdi ve artık yeni nesil GTA 6‘da konsol oyuncuları da PC sürümü kadar modifiye yapabilecek.

Örnek vermek gerekirse GTA 5 çıktıktan neredeyse iki hafta sonra PC versiyonu için araba modu, silah modu, kıyafet modu, hulk modu, drift modu gibi bir çok mod yayınlanmıştı. Artık konsol oyuncuları da bu çıkartılan modlara ayak uydurarak oynayabilecekler.

gta-5-mods

 

7-) DAHA FAZLA BOŞ ZAMAN AKTİVİTELERİ

GTA 5’te tenis, golf, paraşüt ile atlama ve avcılık gibi boş zaman aktiviteleri yer alıyordu. Bu aktiviteler oynandıktan sonra sıkıcı olduğu gibi, oyuncular farklı tatlar da aramıyor değildi hani. Ancak GTA 6‘da oyuncular Bowling, Kaykay, Beyzbol ve Yüzme gibi aktivitelere de katılabilecek.

Sızıntılar Rockstar Games’dan gelmeye devam ettiği gibi, biz de giderek heyecanlanıyoruz açıkçası. PC Hocası ekibi olarak GTA 6‘yı alacak ilk kişiler arasında ismimizi yazdırdık bile 🙂 Umarız çok daha iyi bir Grand Theft Auto serisi bizleri bekliyor olur. Gelişmeler gelmeye devam ettiği sürece konularımızı güncellemeye devam edeceğiz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/gta-6-en-iyi-acik-dunya-oyunu-olacak-4617/ linkinden 30.07.2021 00:07:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

10 Yorum

  • Kadın karakter ile yıkılabilir binalar çok iyi bir değişiklik olacak bence. GTA 6’da zaten büyük bir harita olacağı söyleniyordu efsane bir oyun serisi olacak

    • büyük haritanın olması çok iyi aynen ama vice city de olacağı söyleniyor gta 6 da. 2017 yılına kadar daha ne sızıntılar iddialar çıkar kim bilir

  • Daha gerçekçi araç davranışları ve iş makineleri istiyoruz. Kendi evimizin temelini biz kazalım, betonunu biz dökelim mesala 🙂 Trafik, hava ve yol durumları ile araç senkronizasyonu iyi ayarlansın. 71. Kattaki gökdelenin camına sniper ile ateş edebilmeliyiz vs. vs…

    • Aynen kardeşim katılıyorum hatta metro olmalı bilet alıp metroya binmeliyiz toplu taşıma araçları daha iyi kullanılmalı filan trafik polisi yok mesela hiç GTA serilerinde bunlar oyunu gerçekçi kılabilecek büyük gelişmeler olurdu bence. İnşallah yaparlar gta 6 da merakla bekliyorum bende 🙂

      • GTA 6 en iyisi olacak tüm platform ve oyun geçmişinin adamlar her şeyi planlamış zaten

  • Bi 200 gb lik oyun olucak gibi ama yinede binalara giriş olanağı olmuycağını düşünüyorum olsa bile birbirine benzer sonuçta binlerce ev ve bina ve hepsine farkı dekorların olması imkansız ve eğer ilk görseldeki gibi bi gösterge olursa oldukça olumsuz yanıt alırlar kadın olayıda iyi düşünülmüş .

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement