PC HocasıOyunTürk Yapımcıdan Yeni Oyun: The Prison Game

Türk Yapımcıdan Yeni Oyun: The Prison Game

 

Hayatta kalma temalı yeni Türk yapımı oyun The Prison Game bugün YouTube’da oynanış videosu yayınladı. Türk yapımcılardan bu tür oyunlar gelmeye başladıkça bizler de açıkçası gurur duyuyoruz. Dilerseniz oyunun yapım tarzına, konusuna ve oynanış videosuna bir göz atalım.

the-prison-game
TÜRK YAPIMCIDAN HAYATTA KALMA OYUNU

Hayatta kalma tarzı dediğimiz oyun olan The Prison Game şuanda yapım aşamasında olduğu gibi, neredeyse her hafta bir bölümün videosu yayınlanıyor. Steam Greenlight üzerinde karşımıza çıkan ve Türk yapımcılardan gelen bu oyun MMO türündeki oyun yapısı ile ilgimizi çekti. Yayınlanan videolara baktığımızda her bölüm ve senaryo bittikçe oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Oyunun grafiklerine baktığımızda ise potansiyel var ve senaryo açısından da zengin olmasını beklediğimiz bir proje diyebilirim. Ancak oyun içerisinde örneğin sudan geçerken suyun hareketsiz kalması, ağaç yapraklarının oynamaması gibi detaylar da olumsuz olarak gözümüze çarptı. Karakterimiz suç oranının yüksek olduğu bir dünyada radikal önlemler almak için azılı suçlular ile birlikte savaş veriyor. Şehirlerin içerisinde kuralları suçlular belirlerken, bu şehirlere konuk olarak giderek hayatta kalma mücadelesi veriyoruz.

the_prison_game
OYUNDA DRONELAR İLE TAŞIMACILIK

Birazdan aşağıdaki yapım videosundan da göreceğiniz üzere The Prison Game‘da hayatta kalabilmek için bir çok alternatifimiz bulunuyor. Oyunculara saldırabildiğimiz gibi, kaynakları ele geçirme, çeteler kurma ve farklı oyuncular ile savaşabilme gibi özelliklerimiz de bulunuyor. Ayrıca parçalar toplayarak silahlar inşa edebiliyoruz. Oyun içerisinde parayla şehir dışından malzemeler alarak gizlice hareket edebilir ve düşmanları hazırlıksız yakalayabilirsiniz.

Başlıkta da belirtmiş olduğum üzere oyunda ilk kez bir Drone göreceğiz. Şehir dışından satın almış olduğumuz malzemeler bize Drone tarafından ulaştırılıyor. Dronelar ineceği yeri belirlemek için işaret fişeklerinin kullanılmasını bekliyor ve işaret geldikten sonra iniş yapıyor. 

Açıkçası Türk yapımı böyle bir oyun görmek bizi çok gururlandırdı. Soner Kara’nın Traffic Rider’ından sonra The Prison Game‘ı merakla bekleyeceğiz. Oyunun yapılış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

THE PRISON GAME – VİDEO

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turk-yapimcidan-yeni-oyun-the-prison-game-3672/ linkinden 29.10.2021 00:10:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • ne diyeyim yolları açık olsun türk yapımcıları görmek harika olurdu sahnelerde

  • tebrik ederim vallahi çok iyi görünüyor bir de senaryoyu güzel yazarlarsa dünya çapında sevilen bir oyun haline gelebilir

    • Merhaba Hasan,

      Oyun henüz yapım aşamasındadır ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgilendirme şuan için yok.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad