MSI RTX 2080 (Ti) Sea Hawk (EK) X Serisini duyurdu

MSI bugün dünya genelinde Sea Hawk EK X serisi ekran kartlarını duyurdu. Toplamda 2 farklı model ile karşımıza çıkan seri, piyasaya Sea Hawk RTX 2080 Ti EK X ve RTX 2080 EK X modelleri olarak çıkacak. Tasarımsal açıdan da eski Hawk serisine göre çok fazla değişiklikler göze çarpmasa da, RGB sıvı soğutma blokları ve arka panel gerçekten çok hoş duruyor. Peki yeni seri ekran kartları teknik özellik olarak neler sunuyor?

MSI RTX 2080 Ti Sea Hawk EK X

AIO hibrit soğutma çözümü ile donatılmış olan Sea Hawk X serisi, EK su bloğu ile desteklenen sıvı soğutma özelliğine sahip. Aynı zamanda Sea Hawk EK X serisi de dahil olmak üzere firma toplamda dört farklı model piyasaya sürmüş oldu.

Ayrıca şuanda RTX 2080 Ti Sea Hawk X serisi şuanda piyasadaki en hızlı RTX 2080 Ti ekran kartıdır. Kart 1755 MHz Boost Clock performansına sahip olduğu gibi, Founders Edition modelinden 120 MHz daha yüksek ve referans özelliklerin 210 MHz daha üstünde.

Tasarım çok iyi durmuyor mu?

Fakat güç tüketimi konusunda da kartta artışlar mevcut. Bu modelde 300W TDP değeri bulunduğu gibi, Gaming X Trio ile aynı TDP değerine sahip. Ayrıca teknik özellikler Sea Hawk EK X'in Gaming X Trio ile aynı PCB'ye sahip olduğunu gösteriyor. Üzerinde iki adet 8 pin güç konektörü ve bir adet 6 pin girişi yer alırken, EK modelinde sadece bir adet çift 8 pinli güç konektörü mevcut.

RTX 2080 serisi karta geldiğimizde ise tasarım ve teknik detaylar tamamen aynı. Sadece saat hızları konusunda 1860 MHz Boost Clock ve 1515 MHz Base Clock performansı bulunurken, Sea Hawk EK X için 260W, Sea Hawk X için 245 W TDP değerlerine sahipler.

İsim benzerliklerinden kafalar karışmasın aman dikkat..

İlgili Etiketler