reklam
Ana SayfaHaberlerNASA, Öğrencilerden Bir Sonraki Mars Rover’ını Adlandırmalarını İstiyor

NASA, Öğrencilerden Bir Sonraki Mars Rover’ını Adlandırmalarını İstiyor

Mars’ta yürüyecek olan robotu adlandırın; Bir sonraki NASA Rover’ı, Şubat 2021’de Mars’a inmek için planlanıyor, ancak hala hayati bir bileşeni eksik: bir isim. Misyona ilgi yaratmak ve öğrencilere uzay araştırmasını mümkün kılan STEM konularına katılmaları için ilham vermek için NASA, The Rover adlı bir yarışmaya sponsor oluyor. ABD kamu, özel ve ev okullarındaki K-12 öğrencilerine açık olan bu, öğrencilerin Robotik uzay gezginini adlandırmaları ve seçtikleri unvanların ardındaki nedenleri açıklamaları isteneceği bir deneme yarışmasıdır.

Eğer bir öğretmenseniz, evinizdeki veya sınıfınızdaki bir öğrenciyi denemek istiyorsanız yapacaklarınız çok basit; Rover Challenge sayfasını gidip “Öğrenci ve Öğretmen Kaydı” düğmesine tıklayın. Girişler, hem adın hem de seçilen makalenin önemi ve orijinalliği konusunda değerlendirilecektir.

NASA, Görsel Sanatlar ile Uğraşanlar için 3D Ay Haritasını Paylaştı

Yarışmanın kuralları şunlardır:

  • Seçilen isim en fazla 50 karakterden oluşmalı ve kompozisyon en fazla 150 kelimeden oluşmalıdır.
  • Öğrenci başına bir giriş.
  • İsim, geçmişteki bir uzay görevinin veya NASA uçuş programının tekrarı olamaz.
  • Gerçek bir kişinin ismini kullanmak istiyorsan, ölmüş olmalılar.
  • Hiçbir kurumsal veya ticari marka adı yoktur ve elbette, kompozisyon tamamen orijinal olmalıdır,

Katılım için son tarih 1 Kasım ve 2020 Ocak ayında kamuoyu yoklaması için son kayıtlar siteye konulacak. Öğrenci değilseniz ve yine de katılmak isterseniz bir yargıç olarak kayıt olarak binlerce girişi yargılamaya yardımcı olabilirsiniz.

Etiketler