Netflix Şifre Paylaşım

Netflix’te Şifre Paylaşma Dönemi Bitti!

  Google News

Netflix şifre paylaşımına karşı katı önlemler alacağını uzun süredir belirtiyordu. Bazı pilot ülkelerde şifre paylaşımını engellemek adına alınan ek önlemlerden sonra, platformun bunu tüm bölgeler için uygulayacağı söyleniyordu. Beklenen haber geldi ve şifre paylaşımı dönemi resmen son buldu.

Bu yönde kullanıcılara e-posta gönderildiği ve hesap paylaşımının tamamen engelleneceği konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Netflix Şifre Paylaşımı için Kapsam Genişliyor

Başta da dediğimiz gibi zaten Netflix şifre paylaşımını engellemek için adımlar atmıştı. Şimdi ise bu kısıtlamanın kapsamının genişlediği konusunda bilgiler verildi.

Bundan sonraki süreçte platformun kullanıldığı hemen hemen her ülkede hesap şifresinin paylaşımı durdurulacak. Hesap şifresini paylaşmak isteyen kullanıcıların ise ek ödemeler yapması gerekecek.

Netflix Şifre Paylaşım

Şu an için hesap paylaşımının kısıtlamasını kaldıracak ek bir üyelik seçeneğinin olmayacağı da yine verilen bilgiler arasında. Ülkemizde de yeni kararın uygulanacağını belirtelim. Yani Netflix bu kararı belli bölgeler için değil de tüm kullanıcılar için almış durumda.

Netflix’in şifre paylaşımı için kısıtlama kararının üye sayısına olumlu etki etmeye başladığını da belirtelim. Bu kararın üye sayısında azalmaya neden olabileceği düşünülse de tersi olarak üye sayısında artış yaşanmaya başladı. Bundan sonraki süreçte de bu artış devam eder mi göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video