Nintendo Switch’in Yeni Versiyonunu Bir Yıl Daha Göremeyeceğiz

  Google News

Nintendo başkanı’nın yaptığı son açıklamaya göre, önümüzdeki sene Nisan’a kadar Nintendo, yeni bir konsol çıkarmayacak. Nintendo, 2017 yılında çıkardığı Nintendo Switch’i 122 Milyondan fazla sattı ve Playstation 4’ü gerisinde bıraktı.

Tüm bu konsol satışlarına rağmen konsolun şu anki satışları düşüşte. Konsol geçtiğimiz sene 23 milyon satış yaparken bu sene sadece 18 milyonda kaldı. Buna rağmen Nintendo Başkanı Shuntaro Furakawa önümüzdeki sene için 15 Milyon gibi bir satış hedefleri olduğunu belirmişti. Ancak bu hedef pek mümkün gözükmüyor. Nedenine gelirsek konsolun satışları düşüşte ve seneye de durum böyle olacak gibi gözüküyor.

Tüm bunlara karşın Nintendo‘nun oyun tarafında iyi olan satış rakamları gözümüze çarpıyor. Nintendo‘nun oyun tarafında satış rakamlarına baktığımızda Nintendo‘nun sevilen serilerinden olan Zelda’nın 2017 yılında çıkan Breath Of The Wild oyunun satış rakamı gözümüze çarpıyor. Oyunun satış rakamı 27.79 Milyon ve günden güne artıyor. 12 Mayıs’ta devam oyununu bekleyen birçok oyuncuyu da düşünürsek Nintendo, oyun tarafında yükselişte gözüküyor.

Nintendo’nun Çıkardığı Son Konsollar

Nintendo, son çıkardığı Switch modeli olan Switch Oled’i 6 Temmuzda resmi bir şekilde duyurmuştu. 8 Ekim 2021’de ise konsolu piyasaya sürmüştü. Bu konsoldaki en büyük yenilikler konsolun OLED bir panele sahip olması ve yenilenen şarj ömrüydü.

Bu konsoldan önce ise Nintendo, daha bütçesi az olan kullanıcılara hitaben Switch Lite modelini çıkarmıştı ve bu Switch modelinde ise konsol TV’ye bağlanmıyordu ve çıkabilen joyconlara sahip değildi.

Bunca Switch modelinden sonra Nintendo’nun neden yeni bir konsol çıkarmayacağını anlamak güç değil.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video