PC HocasıHaberlerNintendo’nun Yeni Oyun Konsolu NX, Mart Ayında Çıkacak

Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu NX, Mart Ayında Çıkacak

   

Nintendo, son birkaç yıldır PlayStation 4 ve Xbox One’a rakip olacak yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor. NX olarak isimlendirilen yeni oyun konsolunun gelecek yılın Mart ayında satışa çıkacağı netleşti.

Nintendo son AR-GE faaliyetleri raporunda, uzun bir geliştirme sürecinin ardından NX’i dünya genelinde satışa sunacaklarını bildirdi. 

Tahminlere göre yeni konsol, oyunları Full HD (1920×1080) çözünürlükte ve 30 FPS’de çalıştıracak. Buna ek olarak Nintendo NX 4K çözünürlükte de 60 FPS yayın yapılabilecek.

NX’in kumandası konsoldan bağımsız bir şekilde çalışabilecek, aynı zamanda portatif bir oyun platformu olacak. Yani konsolla bağlantı kurmadan, sadece kumanda üzerinden de oyun oynanabilecek.

Nintendo-NX-Oyun-Konsolu

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nintendonun-yeni-oyun-konsolu-nx-mart-ayinda-cikacak-22061-11931/ linkinden 28.06.2022 16:06:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video