Nokia C1 Android ve Teknik Özellikleri İle Görüntü

  Google News

Nokia yaklaşık olarak 9 aydır sessizliğini korurken, yeni modeli Nokia C1‘i tasarlayarak duyurdu. Android Marshmallow sürümüne sahip olacak olan cihazın hangi sürümde geleceği ise henüz belli değil.


“GİDEN GERİ GELMİYOR”

Eskiden piyasayı kasıp kavuran Nokia, şimdilerde durgunluğu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Microsoft tarafından satın alınan Nokia firması 9 ay aradan sonra ilk defa yeni akıllı telefonu Nokia C1‘i duyurdu.

Aslına bakılırsa bu durgunluğun Symbian işletim sistemi telefonlara entegre ederek satmak istemesiydi. Kullanıcılar Android ve iOS’tan vazgeçemedikleri için Nokia bu anlamdaki en büyük yanlışını yaptı. Hal böyle olunca Nokia eski günlerine biraz zor erişecek gibi.

nokia-c1-teknik-ozellikler

ANDROID İŞLETİM SİSTEMLİ NOKIA C1

Telefon pazarına tekrardan giriş yapan Nokia, yeni Android işletim sistemine sahip Nokia N1‘i yıl başında duyurmuştu. Şimdi de Nokia C1 isminde Android telefonun görüntüleri ile teknik özellikleri yayınlandı.

Açıkçası bu telefon tutar mı diyecek olursanız “tutmaz” diyoruz. Çünkü artık insanlar Nokia firmasına karşı bir ön yargı oluşturdu. Bu ön yargı giderek büyüyerek artık karşı çıkılamaz bir dağ haline geldi. Bu denli önünde büyük bir engel duran Nokia firmasının eski günlerine dönmesi çok zor görünüyor. Dilerseniz yeni telefonun teknik özelliklerine de bir göz atalım.

nokia-c1-panel

NOKIA C1 TEKNİK ÖZELLİKLER

* Ekran: 5 inç

* Çözünürlük: 1080P

* İşlemci: Intel Atom

* RAM: 2 GB

* Android: Marshmallow 6.0

* Tahmin Edilen Fiyat: 1599 TL

NOKIA C1 ÇIKIŞ TARİHİ

Telefonun çıkış tarihi 2016’nın ilk çeyreği olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca ufak bir tüyo verelim: Nokia C1‘in aynı zamanda Windows 10 Mobile sürümü de çıkacak. Pek umutlu değiliz ama Nokia yeni telefonu ile istediği performansı yakalayabilecek mi biz de merak ediyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video