PC HocasıYazılımÖnemli Güncellemelerle macOS Monterey 12.4 Yayınlandı!

Önemli Güncellemelerle macOS Monterey 12.4 Yayınlandı!

   

Cupertino merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple, Ekim 2021 yılında piyasaya sürülen macOS Monterey işletim sisteminin dördüncü büyük güncellemesi macOS Monterey 12.4 sürümünü piyasaya sürdü. Yeni sürüm ile birlikte kullanıcıları ilgilendiren önemli güncellemeler geliyor.

macOS Monterey 12.4 ve iPadOS 15.5 sürümleri ile birlikte Evrensel Kontrol (Universal Control) özelliği artık Beta sürümünden çıktı ve Apple’ın sorunsuz olarak kabul ettiği resmi bir özellik kategorisine eklendi. Evrensel Kontrol özelliği Mart ayında tanıtılmıştı ve birden fazla Mac ve iPad cihazınızı tek bir fare/izleme dörtgeni ve klavye ile kullanmanıza olanak sağlıyordu.

macOS Monterey 12.4 güncellemesini yüklemek için Sistem Tercihleri uygulamasının Yazılım Güncellemesi bölümüne gitmeniz yeterli olacaktır. Uyumlu ve destekleyen cihazlarda ilgili güncelleme indirmek ve yüklemek için görüntüleniyor olacaktır.

Ayrıca yeni işletim sistemi sürümü Studio Display için web kamerası kalitesini iyileştirmek amacıyla tasarlanan 15.5 ürün yazılımını da içermenin yanı sıra Podcast uygulamasını daha kullanışlı hale getiriyor. Artık Mac’te depolanan podcast bölümlerinin sayısını sınırlayan ve eski bölümleri otomatik olarak silen yeni bir Podcast uygulaması geliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/onemli-guncellemelerle-macos-monterey-12-4-yayinlandi-127475/ linkinden 28.06.2022 15:06:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video