OnePlus 6T Tasarımını ve Detaylarını Gösteren Görüntüler Sızdırıldı

Sadece 24 saat önce OnePlus, Twitter üzerinden yeni OnePlus 6T tasarımını gösteren bir teaser paylaşmıştı. Cihaz ile ilgili pek çok detay keşfedilmeyi bekliyor olsa da, henüz net olmayan pek çok yönleri bulunuyor.

Şimdi ise cihaz tasarımını tüm detayları ile gösteren yeni OnePlus 6T sızıntıları ortaya çıktı. WinFuture üzerinden yayınlanan OnePlus 6T'nin parlak ve mat bir görünüm sergilediğini gösteren iki sızdırılmış resim paylaşıldı.

OnePlus 6T Tasarımı Nasıl?

Yeni amiral gemisinin tasarımına göz attığımızda, OnePlus 6'da olduğu gibi arka panelde aşağıdan yukarıya doğru aynı estetiğe sahip olan tasarım hatları mevcut. Bununla birlikte en önemli detayın yine çentik olduğunu belirtmemizde fayda var. Artık biliyorsunuz, akıllı telefon üreticileri iPhone ile başlayan ön paneldeki çentik olayı olmadan tasarım yapmıyorlar.

OnePlus 6T'de ise bu çentik biraz daha küçültülmüş durumda. Öte yandan ön taraftaki kamera küçük bir göz yaşı simgesine benzer tasarımı ile eğrileştirilmiş. Cihaz, kamera etrafına sarılı çentik ile birlikte olabildiğince küçük görünüyor. Bu da ekranı daha büyük ve estetik olarak göstermiş.

Ön kameraya iyi odaklanın. Size de böyle "üzgün" bir ifade bırakmıyor mu?

Göz Yaşı Tasarımı İlk Kez Gelmiyor

Akıllı telefon piyasasını yakından takip eden dostlarımız bilecektir. OnePlus 6T'deki bu tasarım, Ağustos ayında Oppo tarafından ortaya çıkartılmıştı. Şimdi ise aynı furyayı OnePlus'ta görüyoruz. Temelde ise iki şirket aynı şirkete bağlı olduğundan dolayı, bu durum çokta şaşırtmadı. OnePlus bu sayede yenilenmiş yazılım ve marka stratejisi ile Çin dışındaki kullanıcılara daha cazip gelmek amacı ile, Oppo'dan böyle bir kaç özellik daha getirdiği olmuştu.

Teknik Detaylar Değişti mi?

OnePlus 6T'nin tasarımı dışında mevcut özellikleri de eski versiyonuna benzer nitelikler taşıyor. Çerçeveler hala minimum seviyede ancak, özellik tarafında 8 GB RAM ve Snapdragon 845 işlemcisinin kullanmaya devam edecek.

Bununla birlikte cihaz üzerinde doğrulanan belirli bir kaç yön de bulunuyor. Şöyle ki; Örneğin OnePlus 6T'de daha büyük bir batarya için yer açıldığı gibi, kulaklık jakı kaldırılmış durumda. Ayrıca merakla beklediğimiz parmak izi sensörler de devrede. Yani bundan böyle ekran kilitlerini parmak izi ile açmak isterseniz, fiziksel bir tuşa değil ekrana dokunmanız gerekecek. Hem de herhangi bir yerine.

Cihaz Android 9.0 ile birlikte piyasaya sürüleceği belirtilirken, ABD'de ilk önce T-Mobile tarafından satılması bekleniyor. OnePlus 6'ya kıyasla fiyat konusunda biraz da artış bekliyoruz. Zira cihazın şuanda beklenilen piyasa satış fiyatının 550 dolar civarında olması ön görülüyor. Piyasaya çıkış tarihinin ise Ekim ortasında olması bekleniyor.

Daha fazla ayrıntı ve detay için OnePlus 6T konularımızı  güncellemeye devam edeceğiz. Eğer yine firma fiyat stratejisini koruyup, son kullanıcıya yönelik çalışmalar yapmaya devam ederse yine tahta kısa süre içerisinde oturabilir. Sizin OnePlus 6T hakkındaki görüşleriniz neler?

İlgili Etiketler