PC HocasıCep TelefonuOppo Yeni Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu A16e Tanıtıldı!

Oppo Yeni Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu A16e Tanıtıldı!

   

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Oppo, Hindistan pazarı için yeni bir giriş seviyesi segmentinde akıllı telefon piyasaya sürdü. Oppo A16e adındaki akıllı telefon MediaTek’in Helio P22 yonga setinden güç alıyor ve ön tarafta HD+ çözünürlüğünde ekran sunuyor.

4230 mAh büyüklüğündeki bataryadan enerji alırken arka tarafta iki lens ve bir adet flaş ışığına sahip bir kamera kümesi barındırıyor. İşletim sistemi tarafında ise ColorOS 11.1 kullanıcı arayüzüne sahip Android 11 işletim sistemi çalıştırılıyor.

6.52 inç boyutundaki LCD ekran damla çentik içerisinde 5MP çözünürlüğünde f/2.4 diyafram aralığında bir özçekim kamerası sunuyor. Arka taraftaki kamera kümesinde 13MP çözünürlüğünde f/2.2 diyafram aralığında ana kameraya ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefon ne yazık ki günümüzde artık pek tercih edilmeyen fakat giriş seviyesi segmentinde olduğu için doğal karşılanabilen microUSB bağlantı noktasına ve 3,5mm’lik jak girişine sahip.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/oppo-yeni-giris-seviyesi-akilli-telefonu-a16e-tanitildi-125131/ linkinden 18.05.2022 19:05:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial