PC HocasıOyunOutriders, Steam’deki En Büyük Oyunlardan Birisi Olarak Piyasaya Sürüldü

Outriders, Steam’deki En Büyük Oyunlardan Birisi Olarak Piyasaya Sürüldü

 

People Can Fly’ın yağmacı nişancı oyunu, Steam’deki en büyük ortak oyun lansmanlarından biri haline geldi ve yalnızca Steam’de aynı anda 100.000 oyuncuyu geride bıraktı. Aynı zamanda Steam üzerinde en çok satan oyunlardan birisi haline geldi.

Karşılaştırıldığında, bir haber sitesi tarafından bildirildiği üzere Square Enix geçen yıl Marvel’s Avengers’ı yayınladı bu, lansmanda 28.145 oyuncuyla en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısıyla çıkış yaptı ve son 30 günde sadece 1000 eşzamanlı oyuncu sayılarını gördü.

Tabii ki Outriders lansmanı sorunsuz geçmedi. Marvel’s Avengers‘de olduğu gibi, Square Enix’in oturum açma kimlik doğrulama sistemlerinde de ilk günkü sorunlar yer alıyordu ve bu da oyuncuların zaman zaman aksiyona girmesini zorlaştırıyordu. Bazı oyuncular da belirli noktalardaki crash hatalarından dolayı kendilerini oyundan atılmış buldular.

Şu anda, People Can Fly bu tip sorunları çözmek için çalışıyor ve oyunun bu hafta daha iyi bir sunucu kararlılığına sahip olması bekleniyor. Belki de ilk günkü Xbox Game Pass lansmanı, Paskalya için uzun hafta sonu ile karşılaştırıldığında, ilk gün oyuncularında demonun başarısından sonra bile beklenenden daha büyük bir artışa neden oldu.

Video