Paypal Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Türkiye'de yaklaşık olarak 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Paypal, aldığı kararı ile Türkiye'den çekilme kararı aldı. Peki Paypal Türkiye'den neden çekildi ?

Paypal Neden Çekilme Kararı Aldı ?

Açıkçası biz de haberi aldığımızda çok şaşırdık. Paypal gibi bir şirketin Türkiye'den neden çekildiği sorusunu sorduğumda cevabını bulamadım. BDDK Lisansı alamadıkları için zorunlu olarak Türkiye faaliyetleri durdurulma kararı açıklandı. Ancak Paypal yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Paypal Türkiye ekibi olarak Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu sizlere üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak olan Türkiye'deki tüm müşterilerimiz Paypal hesapları üzerinden para gönderme veya alma işlemleri yapamayacaklardır. Müşterilerimizin Paypal hesaplarına giriş bakiyelerini banka hesaplarına aktarmaları gerekmektedir. Belirtmek isteriz ki, Paypal'ın önceliği her zaman için müşterilerin memnuniyeti olmuştur. Fakat yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda bu kuralı uygulama durumunda olduğumuzdan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz Paypal hakkında bilgi sayfasını ziyaret ederek süreç hakkında bilgi alabilirler. Paypal Türkiye olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar yanımızda oldukları için teşekkürlerimizi sunarız. Paypal'a verdiğiniz destek bizler ve şirketimiz için her zaman öncelikli olmuştur." denildi.

paypal-turkiyeden-cekildi-pchocasi
Paypal Bakiyeleri Ne Olacak ?

Paypal kullanan tüm müşteriler en kısa süre içerisinde hesaplarına girerek tüm bakiyelerini kuruşu kuruşuna banka hesaplarına havale etmeleri gerekmektedir. Haberi Paypal kullanan tüm dostlarınız ile paylaşmanızı rica ederiz.

Bu haber sadece PC Hocası'nda yayınlanmıştır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

İlgili Etiketler