Paypal’dan Sonra Skrill’de Türkiye’den Çekiliyor

Geçtiğimiz aylarda Paypal Türkiye'den çekilme kararı alması gündeme adeta bomba gibi düşmüştü. Bugün de internet üzerinden ödeme gönderme veya para transferlerini gerçekleştiren e-ticaret platformu Skrill'de Türkiye'den çekilme kararı aldığını müşterilerine duyurmaya başladı.

Skrill Ne İşe Yarıyor ?

Skrill, Paypal kadar popüler olmasa da, Türkiye'de 960 bine yakın müşterisi olduğu belirtiliyor. Tıpkı PayPal gibi internet üzerinden ödeme gönderme sistemi olarak bilinen Skrill'de aldığı karar sayesinde Türkiye'den çekilme kararı aldı. 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Türkiye'deki tüm Skrill kullanıcılarının artık ödeme alamayacağı ve gönderemeyeceği belirtiliyor. Sadece Türkiye'den çekilme kararı alan firmanın neden ayrıldığı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Skrill üzerinde hesap oluşturduktan sonra ödeme yapma, ödeme alma, para çekme ve ön ödemeli kart gibi pek çok hizmetten yararlanıldığı gibi, PayPal'a göre biraz daha komisyoncu olduklarını söyleyebilirim. Ne diyelim bu aralar 2016 yılı firmalar için pek iyi geçmiyor açıkçası. Türkiye'yi terk etmeye devam eden firmalar kervanına Skrill ödeme sistemi de katıldı. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini ve Türk vatandaşların yurtdışından para alma ve yurtdışına para gönderme işlemlerini hızlıca nasıl yapacaklarını merak ediyoruz.

Skrill-Turkiye
NOT: Geçtiğimiz hafta katıldığımız BKM Ekspress Troy kart etkinliğinde PayPal'ın yerine geçilmeyeceği belirtilmişti. Ancak devlet desteği sağlanacak olursa, Troy kartın Türkiye genelinde para gönderme ve alma servisi olarak kullanılma ihtimali mümkün gibi görünüyor.

İlgili Etiketler