PC HocasıFotoğraf MakinesiPentax 645D 40 MP Digital SLR Fotoğraf Makinesi

Pentax 645D 40 MP Digital SLR Fotoğraf Makinesi

 

Malum yaz ayı geldi ve DSLR‘da fotoğraf çekim kat sayıları giderek artmaya başladı. Giderek yükselen bu ivme sayesinde fotoğraf sektöründeki markaları hareketlendirerek birbiri adına yeni modelleri piyasada görmeye başlıyoruz. Pentax’ın yeni 645D 40 MP Digital SLR fotoğraf makinesi ise sunmuş olduğu performans, fotoğraf kalitesi ve lensi ile dikkatleri üzerinde çekiyor. Yeni DSLR Pentax 645D hakkında detaylar haberimizde.

Pentax 645D 40 MP Digital SLR Fotoğraf Makinesi

Pentax’ın yeni dijital SLR olarak piyasaya sürdüğü 645D 40 MP fotoğraf makinesi şuanda 3 bin dolar ile 7 bin dolar arasında piyasada satılıyor. İlk etap için bu makine normal kullanıcılara göre çok fazla gelebilir ancak işi fotoğrafçılık olan veya profesyonel çekimler ile uğraşan kişiler için ideal bir makine diyebilirim. Büyük baskı boyutu olduğu için yüksek çözünürlüklü görüntüleri ile 40 megapiksellik görüntü kalitesi sunuyor.

Pentax 645D, kodak tarafından üretilen yüksek performansa sahip CCD sensöre sahip olan bir makine. Ebat olarak 44 mm ve 33 mm aralıklarında olduğu gibi, fotoğraf çekimlerinde derinlik, zenginlik ve gerçek doku efektleri kullanıcıya çok güzel yansıtılmış. Makinede yüksek performans için Prime II işlemci kullanılıyor. İlk kez bu makinede kullanılan işlemcinin temel özelliği zengin ışık aralığına ve gerçek renk reprodüksiyonuna sahip fotoğraflar oluşturabiliyor. Toz, yağmur ve darbelere karşı ise geliştirilmiş gövdesi makineyi sağlama almaya yetiyor.

Pentax-645D
645D modelinde 14-bit RAW PEF dosya ve DNG biçimlerini kullanıyor. Geniş görüntüsü sayesinde standart profesyonel dijital kamera aralıklarına benzer bir performans sergileyen Pentax 645D DSLR fotoğraf makinesi yaklaşık olarak 40 megapiksellik efektif çözünürlüklü yüksek kalitede dijital fotoğraflar üretiyor.

Dikkat çeken diğer teknik detaylar arasında DS/SDHC hafıza kartı desteği. Magnezyum-çelik alaşımlı gövde iskeleti ve güçlendirilmiş cam LCD koruyucusu hafif ve zorlu çekim koşullarında fotoğraf severlerin işini kolaylaştırıyor. Oldukça büyük olan sensöre yer açmak için fotoğraf makinesinin boyutları da biraz büyük tutulmuş. Yine de kamerayı kontrol etmekte zorlanmıyorsunuz. Kullanıcılar hızlı bir şekilde fotoğraf çekebiliyor ancak biraz titremeler yaşanabilir.

Pentax 645D Dijital SLR Teknik Özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/pentax-645d-40-mp-digital-slr-fotograf-makinesi-21606-8620/ linkinden 28.07.2021 13:07:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video