PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerPiyasadaki En İyi Akıllı Saat Hangisi ?

Piyasadaki En İyi Akıllı Saat Hangisi ?

 

Her geçen gün daha çok satmaya ve yaygınlaşmaya başlayan akıllı saat piyasasında işler değişmeye başladı. Akıllı saatlerin satış rakamları her yıl katlandığı gibi, piyasadaki en iyi akıllı saat markalarını listeledik. Halayın başını ne Apple ne de Samsung çekiyor.

PİYASADAKİ EN İYİ AKILLI SAAT HANGİSİ ?

2015 yılının üçüncü çeyreğine göre yapılan listelemede Apple birinci sırada yer almıyor. Ancak pazara sunmuş olduğu birinci nesil Apple Watch akıllı saati ile kendisine büyük bir pay çıkartmayı başardı.

Toplamda 11.7 milyon Apple Watch satışını yakalayan Apple, toplamda pazarın %15.1’ine sahip durumda. Ancak her ne kadar piyasada iyi bir pay yakalasa da Apple bu konuda birinci değil, hatta ikinci bile değil. Nasıl mı ?;

Akıllıs saat piyasasında üçüncü sırada yer alan Apple’ın hemen önünde Xiaomi bulunuyor. Her ne kadar Türkiye’de satışı çok az olsa da yurt dışında Xiaomi 12.6 milyon akıllı saat satışı gerçekleştirerek pazarda %15.8’lik payı kendisine almış durumda. Bu satış rakamları da Xiamo’yi ikinci yapmaya yetiyor.

Birinci olarak işlerin değiştiği hatta ülkemizde bu akıllı saatin satışının olmadığı, toplamda 21 milyon satış gerçekleştirerek piyasanın %27.4’üne sahip olan Fibrit bulunuyor.

Yapılan piyasa araştırmaları şunu gösteriyor ki, giyilebilir teknolojiler her sene inanılmaz bir büyüme göstererek gelişmeye devam ediyor. Geçen sene ile oranlandığında %177 büyüyen ve 80.2 milyon TL’lik satış rakamına ulaşan akıllı saat ve giyilebilir teknolojiler büyük gelecek vaat ediyor.

akilli-saat
TÜRKİYE’DEKİ ALINABİLECEK EN İYİ AKILLI SAATLER HANGİSİ ?

Yukarıdaki verileri incelerken ülkemizde bulunmayan markaların piyasadaki son durumunu hep birlikte gördük. Ancak konu ülkemiz olunca firmaların satışa çıkartmış olduğu akıllı saatlerdeen iyisi hangisi ?” sorusu akıllara geliyor. Biz de hem kullanış odaklı, hem performans ve fiyat oranlı olarak Türkiye’deki alınabilecek en iyi akıllı saatleri listeledik.

1-) Samsung Gear S2 – 899 TL

2-) Samsung Gear S2 Classic – 999 TL

3-) Apple Watch – 1100 TL

4-) Pebble Time – 399 TL

5-) Moto 360 – 899 TL

6-) Sony Smartwatch 2 – 499 TL

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/piyasadaki-en-iyi-akilli-saat-hangisi-4475/ linkinden 28.10.2021 19:10:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Samsung gear s2 modeli de çok iyi arkadaşlar geçen hafta dayım aldı mükemmel bir saat takmaya korkuyorsunuz öyle diyim 😀

  • Akıllı saatler türkiyede çok pahalı yurt dışında 100 dolara alabiliyorsunuz burada vergi ile birlikte 500 tl kafadan fazla ödeniyor. Su apple watch maliyeti ne kadar? 50 dolar bile değil

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad