PC HocasıOyunPlayStation 5’te “Snap” Özelliği Olabilir

PlayStation 5’te “Snap” Özelliği Olabilir

 

Sony’nin yeni nesil oyuncu konsolu PlayStation 5, bir dönemler Xbox One’ının sevilen özelliği “Snap”‘i geri getirebilir. Talihsiz kaldırılmasından önce Xbox One oyun konsolunda ortaya çıkan özellik, oyuncuların ekranlarının beşte birini; YouTube, Netflix veya Skype gibi başka bir uygulama için ayırmalarına olanak sağladı.

Öte yandan sevgili Sony’nin piyasaya sürdüğü sürüm daha çok standart bir Resim için Resim ekranı özelliği idi. Bu bahsi geçen “Snap” özelliğinin PlayStation 5’e gelme konusundaki bilgi, yeni bir Sony patenti şeklinde geliyor.

Game Post tarafından yayınlanan patent, PlayStation 5 için gelecekte büyük bir kolaylık sağlayacak olan Xbox One-esque Snap modunun nasıl kullanılacağını bize gösteriyor.

Oyun konsolu devi Sony’nin patenti, oyuncuların ikincil bir uygulamanın (oyun oynar iken YouTube açmak gibi) nerede görüntüleneceğini ve ne kadar büyük olacağını değiştirmelerine olanak sağlayacaktır. Oyuncular, oynamakta olduğu PlayStation 5 oyunundaki dikkatini dağıtmadan resim içinde resim özelliğinde çalışan uygulamanın hangi köşede nasıl olması gerektiğini kendi değiştirebilecek.

Xbox One’ın Snap özelliği, konsolun genel performansını artırmaya yardımcı olmak için 2017 yılında tartışmalı bir şekilde konsoldan kaldırıldı. Microsoft, yeni nesil Xbox Series X özelliğini geri getirip getirmeyecekleri konusunda yorum yapmadı, ancak oyuncuların arka planda birden fazla oyun açmasına izin verecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/playstation-5te-snap-ozelligi-olabilir-84617/ linkinden 21.06.2021 18:06:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video