PC HocasıHaberlerPolis Drone’lar Kaçak Drone’ları Yakalayacak

Polis Drone’lar Kaçak Drone’ları Yakalayacak

 

İzinsiz uçan Drone’lar artık Polis Drone‘lar ile tek tek avlanacak. Özellikle havaalanlarında uçakların uçuşunu engelleyecek, tehlikeye atacak tüm hareketler anında tespit edilerek yakalanabilecek. Tokyo’da başlatılan bu uygulama tüm dünya genelinde yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

police-drone-2

Ülkemizde de Drone‘ların yaygınlaşmaya başladığını çeşitli haberlerden görmeye devam ediyoruz. Geçen günlerde de sapık bir Drone kullanıcısı kız yurtlarını gözetlemek istediği için tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bunun gibi bir çok örneğini vermek mümkün ancak Tokyo‘da artık izinsiz uçan kaçak Drone’lar, Polis Drone‘lar ile birlikte tek tek avlanacak. İlk başta saçma olduğunu düşündüğümüz bu uygulama havaalanlarında, miting alanlarında ve yasak alanlarda uçuşları engellenecek.

 

POLİS DRONE’LAR

 

 

Tokyo’nun polis sözcüsü olan Asahi Shimbu yaptığı açıklamada “Bazı Drone‘ların masum olmadığı, terör saldırıları, cinsel içerikli görüntü çekimleri gibi yasak olan girişimlerde bulunabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde radyoaktif malzeme taşıyan bir drone başbakanlık ofisinin çatısına iniş yaparak büyük bir paniğe neden olmuştu. Hal böyle olunca Tokyo başta olmak üzere tüm dünya genelinde bu uygulamaların ve önlemlerin alınmasını doğal karşılamalıyız.” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/polis-dronelar-kacak-dronelari-yakalayacak-2354/ linkinden 22.10.2021 01:10:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad