PS5 Slim

PS5 Slim Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

  Google News

Uzun süredir iddialara konu olan PS5 Slim sonunda tanıtıldı. Daha önce birçok kez yeni seri için çeşitli sızıntılar gerçekleştirilmişti. Fakat tanıtım tarihine ilişkin net bir bilgi verilmemişti. Tanıtım tarihi ne zaman açıklanır derken sürpriz bir şekilde tanıtım yapılmış oldu. Fakat görünen o ki beklendiği kadar büyük değişiklikler olmayacak.

PS5 Slim Nasıl Farklı Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni Slim modelinde ana odak noktası kasa boyutları olarak karşımıza çıkacak. İç sistem donanımında herhangi bir değişiklik görmeyeceğiz. Bunun yerine daha ince bir kasa ve daha düşük bir hacim olacak.

Mevcut olan PS5 modellerine göre %30 daha düşük hacimle gelecek olan yeni oyun konsolunun biraz daha kısa ve biraz daha ince olacağını da ekleyelim.

PS5 Slim

Yan kısma eklenen yeni disk sürücüsü çıkıntısı da dikkat çeken diğer noktalar arasında olacak. Bu kısım artık çıkarılabiliyor ve yan panelde de değişiklik yapılabiliyor. Dijital sürümü tercih eden kullanıcılar, Blu-Ray disk sürücüsünü ise 80 dolar karşılığında satın alabilecekler. Sonradan da Blu-Ray disk sürücüsü almak mümkün olacak.

PS5 Slim

Yeni seride değişen bir diğer nokta ise bağlantı sayıları. Çift USB Type-C bağlantısı ve tam olarak 1 TB depolama alanı da dikkat çeken diğer noktalar olarak karşımıza çıkacak.

PS5 Slim için Fiyat Ne?

Kasım ayı içerisinde ABD genelinde satışları başlayacak olan serinin dijital olarak geçen versiyonu 450 dolar, standart sürümü ise 500 dolar olacak. Avrupa satışlarında da dijital sürüm için 450 Euro ve standart sürüm için 550 Euro seçeneklerini göreceğiz.

Ülkemizde de satılacak olan yeni modelin ABD dışında satışlarının ne zaman yapılacağı ise net değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video