reklam
PC HocasıHaberlerQualcomm Snapdragon 865 Amiral Gemisi, 5G Entegrasyonuna Sahip Değil!

Qualcomm Snapdragon 865 Amiral Gemisi, 5G Entegrasyonuna Sahip Değil!

Yeni Snapdragon 865 ve 765, içerlerine dahili 5G Modeme sahip değiller!

Qualcomm, telefonlar için yeni nesil amiral gemisi işlemcisini resmi olarak duyurdu – Snapdragon 865 – ancak yonga setine yerleştirilmiş 5G modem yerine 5G’yi etkinleştirebilmek için ayrı bir 5G modeme ihtiyaç duyuyor. Geleneksel olarak, bu bir bütünleşik çözümden daha çok güç tüketecek demek oluyor.

Snapdragon 865 ile birlikte ilan edilen Qualcomm’un diğer yeni işlemcisi, 5G’yi entegre olarak içinde bulunduran Snapdragon 765 . Bununla birlikte, 820’den daha az güçlü bir işlemcinin parçası olacak ve 2020’de bir sonraki Android amiral gemilerini güçlendirebilecek.

Qualcomm: Koronavirüs Telefon Satışlarını %30 Düşürecek!

Qualcomm, Şubat ayından bu yana entegre 5G modemlerle Snapdragon çipleri sunacağını söylemişti. IFA 2019’da entegre 5G’li 700 serisi bir işlemci sunacağını bile doğrulamıştı. Ancak Qualcomm’un ilk entegre 5G ürünü olarak hizmet edecek daha az güç tüketen yongayı seçmesi hala garip, yeni nesil mobil standardı en üst seviye 865 modeli için ayrı bir bileşen olarak bıraktı.

Bunun yerine, Snapdragon 865, ayrı bir 5G modem gerektirerek (bu durumda, ikinci nesil X55 modeli ), mevcut nesil 855 ile aynı şekilde 5G desteği sunmuş olacak.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz