PC HocasıCep TelefonuRedmi K50i için Lansman Tarihi Belli Oldu!

Redmi K50i için Lansman Tarihi Belli Oldu!

   

Çin merkezli teknoloji devlerinden Xiaomi’ye ait akıllı telefon üreticisi Redmi, Hindistan’da Redmi K50i modelini tanıtmaya hazırlanıyor ve geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir akıllı telefonun lansman tarihini ortaya koydu. İddia edilen rapora göre şirket, Redmi K50i modelini 20 Temmuz’da Hindistan’da piyasaya sürüyor olacak.

Henüz şirket tarafında Redmi K50i’nin herhangi bir özelliğini resmi olarak paylaşmadı fakat şirket tarafından paylaşılan tanıtım görselleri akıllı telefonun tasarımı hakkında bizlere bazı fikirler veriyor. Tanıtım görseline baktığımız zaman arka tarafta kare formatında bir üçlü kamerası yer alıyor.

Redmi K50i teknik özellikleri neler olacak?

Aslına bakılırsa Redmi K50i, geride bıraktığımız Mayıs ayında Çin pazarında piyasaya sürülen Redmi Note 11T Pro ve Note 11T Pro+ modellerine oldukça çok benziyor. Note 11T ailesinden bahsedecek olursak; Note 11T Pro modeli 67W şarj hızına sahip 5080 mAh kapasiteli bataryadan enerji alırken, Note 11T Pro+ modeli 120W şarj hızına sahip 4400 mAh kapasiteli bataryadan enerji alıyor.

Spekülasyonlara göre Redmi K50i; yeniden markalanmış bir Redmi Note 11T Pro+ olarak piyasaya sürülüyor olacak ve eğer bu doğru bir iddia ise akıllı telefon gücünü MediaTek’in Dimensity 8100 yonga setinden alırken ön tarafta 6.6 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip LCD ekran ve 16MP çözünürlüğünde özçekim kamerası sunacak.

Arka tarafta ise 64MP çözünürlüğünde ana kamera ve ana kameraya eşlik eden 8MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ile 2MP çözünürlüğüne makro kamera eşlik ediyor olacak ve akıllı telefon multimedya sistemi konusunda Stereo Hoparlörler sunacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/redmi-k50i-icin-lansman-tarihi-belli-oldu-129647/ linkinden 12.08.2022 15:08:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video