Redmi Note 12 Turbo

Redmi Note 12 Turbo Çok İddialı Geliyor! Özellikler Gözüktü

  Google News

Xiaomi’nin en popüler serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Note serisi, yakın zamanda yeni akıllı telefon modeliyle güncellenmeye hazırlanıyor. Seriye katılacak olan yeni akıllı telefon Redmi Note 12 Turbo modeli olacak.

Yine amiral gemilerine çıkamayanlar için alternatif olarak gelecek olan model için yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. En son söz konusu akıllı telefon için bazı tanıtım görselleri paylaşıldı. Bu görsellerin önemi büyük zira söz konusu görseller, telefonun özelliklerini net olarak ortaya çıkarıyor.

Redmi Note 12 Turbo ile Neler Sunulacak?

Yeni akıllı telefonda, 6.67 inçlik FHD+ bir ekran göreceğiz. 120Hz yenileme hızı ve 12 bit renk derinliği sunan AMOLED ekranla beraber gelecek akıllı telefon, %93,45 ekran gövde oranına sahip olacak.

Telefonun içerisinde yer alan işlemci ise Snapdragon 7+ Gen 2 serisi işlemci olacak. Orta segment işlemci modelinin yanında RAM kısmında ise sınırları zorlayan bir cihazla karşılaşacağız.

Redmi Note 12 Turbo

RAM kısmında akıllı telefon 16 GB RAM değerine sahip olacak. LPDDR5 RAM bellek yanında 1 TB UFS3.1 depolama alanı ve 5000 mAh değerinde büyük pil de karşımızda olacak.

Redmi Note 12 Turbo

64 MP ana arka kamera, 8 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro çekim kamerası da yeni orta segment modelinin arka kamera kurulumu olacak.

Redmi Note 12 Turbo, bu özelliklerle beraber 28 Mart tarihinde tanıtılacak. Telefon tanıtımından sonra fiyat gibi bilgileri de alacağız. Şu özelliklere baktığımız zaman şimdilik Note 12 Turbo modelinden beklentilerimiz büyük.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video