PC HocasıHaberlerRiot Games, Türkiye E-Spor Sahnesini Kapatıyor

Riot Games, Türkiye E-Spor Sahnesini Kapatıyor

 

Riot Games, 2022 planları kapsamında Riot Games Espor Sahnesi‘nin kapatılacağını söyledi.

2022 yılında VFŞL maçları çevrim içi olarak oynanacak. Canlı yayınlar ise farklı bir stüdyoda gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili Riot Games’in Espor Direktörü Alberto Guerrero tarafından yapılan açıklama:

“Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik.

VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.

VFŞL canlı yayınlarımız 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda hayata geçecek. Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye’deki oyuncuları desteklemeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde gelecek planlarımızı sizlerle ayrıca paylaşacağız.”

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/riot-games-turkiye-e-spor-sahnesini-kapatiyor-118526/ linkinden 28.10.2021 17:10:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video

ad