Çarşamba, Nisan 24, 2024

Ryzen Z1 işlemcili ASUS ROG Ally için Türkiye Tarihi Belli Oldu

Paylaş

silkroad gaminggentr

ASUS’un yeni el oyun konsolu için beklenen zaman geldi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Ryzen Z1 işlemcili ASUS ROG Ally el oyun konsolu, Ağustos ayında Türkiye’de satışa çıkıyor.

Oyun severler için yeni bir alternatif olarak karşımıza çıkan cihaz, aslında Ryzen Z1 Extreme işlemciyle beraber zaten satıştaydı. İlk etapta sadece Ryzen Z1 Extreme versiyonu olsa da cihaz Ağustos ayından itibaren artık Ryzen Z1 işlemcisiyle de oyun severlerin karşısına çıkacak.

Ryzen Z1 işlemcili ASUS ROG Ally Çok Yakında Türkiye’de

ROG Ally, hareket halindeyken Full HD (FHD) oyun deneyimi sunan ve modern oyunları bile piyasadaki diğer tüm el bilgisayarlarından daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalıştırabilen gerçek bir yeni nesil el bilgisayarı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Ryzen Z1 işlemcili ASUS ROG Ally

Windows 11 tarafından desteklenen Ally’de, herhangi bir platformdan herhangi bir oyunu oynayabiliyorken, kutudan çıkar çıkmaz üç aylık Xbox Game Pass Ultimate de oyun severlere sunuluyor.

Ryzen Z1 islemcili ASUS ROG Ally 3 Ryzen Z1 işlemcili ASUS ROG Ally

Ally, AMD’nin yepyeni Ryzen Z1 Serisi işlemcisinden güç alıyor. AMD RDNA 3 mimarisi tabanlı grafiklerle birleştirilmiş “Zen 4” mimarisi üzerine inşa edilen Ryzen Z1’in 6 çekirdekli ve 12 işlem iş parçacıklı her iki modeli de zorlu ve bağımsız oyunlarda mükemmel performans ve çarpıcı görseller için AMD FidelityFX™ Super Resolution ve AMD Radeon Super Resolution yükseltme teknolojilerini destekliyor.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler