reklam
Ana SayfaTelevizyonSamsung 2019 Yılında Çıkartacağı SmartTV’ler İçin Fare ve Klavye Desteği Sunacak!

Samsung 2019 Yılında Çıkartacağı SmartTV’ler İçin Fare ve Klavye Desteği Sunacak!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung 2019 yılında piyasaya süreceği akıllı TV’lerinde, PC, akıllı telefon gibi cihazlarımızın televizyondan rahatlıkla kontrol etmemizi sağlayacak yeni bir özelliği duyurdu. Şirket ‘Uzaktan Erişim’ adını verdiği bu özellik ile beraber insanların fare yada klavye gibi farklı aksesuarların televizyona bağlanmasına imkan vererek kullanıcıların TV’lerinde rahatça oyun oynamalarına ve internette gezinmelerine olanak sağlayacak.

Bununla beraber, Samsung’un bu sisteminin nasıl çalışacağı tam olarak belli olmasada şirketin bizlerle paylaştığı bilgilere göre uzaktan erişim sisteminin çalışabilmesi için cihazlara farklı uygulama indirirmemiz gerekecek gibi görünüyor. Samsung’un VMware ile ortaklıkları ve işbirlikleri sebebiyle uzaktan erişim özelliği dünyanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilecek.

Samsung Galaxy S10 Familyası için Android 10 Beta Programını Başlattı

Dell’in bir alt markası olan VMware bulut bilişim ve platform görselleştirmesi hizmetleri sunuyor. Bu teknolojiler ile beraber insanlar belirli bir merkeze kaydedilen bir bilgisayara uzaktan erişim sağlıyor. Samsung’un yeni akıllı televizyonlarda kullanacağı bu sistem HDMI kablosuna ihtiyaç duymadan kullanıcıların oyun oynamasını sağlıyor. Benzer şekilde grup semineri yapmak isteyen kişilerin içinde oldukça kullanışlı olacak.

 

Etiketler

AD

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement