reklam
PC HocasıHaberlerSamsung Çerçevesiz 8K Televizyonunu Tanıtmaya Hazırlanıyor: Samsung ZERO Bezel

Samsung Çerçevesiz 8K Televizyonunu Tanıtmaya Hazırlanıyor: Samsung ZERO Bezel

SAMSUNG ZERO BESEL

Televizyonlar o kadar gelişti ki artık televizyon üreticileri arlarında daha ince, daha fazla çözünürlükle ve daha akıllı televizyon çıkarmaya çalışarak rekabet oluşturuyorlar. Samsung’un CES 2020 fuarında çerçevesiz televizyonu olacak Samsung Zero Bezel‘i tanıtılması beklenenler arasında.

Samsung akıllı telefon üretiminden sonra televizyon sektörüne de yüklü miktarda AR-GE çalışması yatırıyor. Çerçevesiz QLED televizyonu olan Zero Bezel üzerinde uzun zamandır çalışıldığı biliniyor. Bu televizyonun görselleri internete sızdırıldı.

 Samsung Zero Bezel Televizyonunun Özellikleri

Samsung firması bu televizyonu üretirken iki önemli tedarikçi ile çalıştığı bilinenlerin arasında. Tayvanlı ön ve arka panel üretici iki firma çalışan Samsung, televizyon sektöründe ilk olan sıkıştırma yöntemini Zero Bezel televizyonunda kullanmış. Sızdırılan görselde ki Q900T modelli televizyonunu incelediğimizde üst ve yan taraflarda tamamen çerçeveyi yok ettiğini görmekteyiz. Fakat alt tarafta bu desteği sağlamak için siyah alan kullanılmış.

PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarına ek vergi geldi!

SAMSUNG ZERO BESEL

Samsung’un bu çerçevesiz televizyonu 7680×4320 piksel çözünürlük sunarken 600 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor. Televizyonun arka girişilerinde HDMI 2.1 ve HVEC desteğide bulunuyor. Televizyon CES 2020 fuarında tanıtılırken Q900T televizyonu için bir de ses sistemi tanıtılacak.

 

Etiketler

AD

Advertisement