PC HocasıTeknolojiSamsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 90Hz Ekran Üretimine Başladı!

Samsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 90Hz Ekran Üretimine Başladı!

 

Son teknoloji akıllı telefonlar artık yüksek yenileme hızına sahip OLED ekranlarla birlikte satışa çıkarken, çoğu dizüstü bilgisayar 60Hz yenileme hızına sahip ekranlar ile geliyor. Samsung Display bugün, bu yıl dizüstü bilgisayarlar için dünyanın ilk 90Hz OLED ekran panelini seri üretime geçireceğini duyurdu. Samsung, Mart ayında başlangıç olarak 14 inç, 90 Hz OLED ekranlar üretecek. Samsung ayrıca 90Hz OLED ekranın, aslında 120Hz LCD ekranlarla aynı seviyede olan pürüzsüz bir görüntüleme deneyimi sunduğunu belirtti.

Samsung Display, OLED paneller yüksek özellikli bir kullanım gerektirse de tüketicilerin 90 Hz yenileme hızı sunan OLED ekranları satın alma fırsatına çabucak ısınacaklarına inanıyor. Grafik kartı statik görüntüleri saniyede 90 kez oluştururken, hareketlerin renk açısından çok daha gerçekçi veya daha hızlı görünmesini sağlarlar. Bu nedenle, yeni yenileme hızı güncellemeleri hareket halindeki değişiklikleri daha sık değiştirerek izleyiciye neredeyse kusursuz görünen daha pürüzsüz görünen görseller sağlar.

Şirket yaptığı bir başka açıklamada 90Hz dizüstü bilgisayar ekranlarının içerik üretenlerden çevrimiçi eğitime katılım gösterenlere kadar çoğu son tüketici isteklerine yanıt olacağını belirtti.

Video