Samsung Galaxy Fold’un Çıkış Tarihi Birkaç Güne Açıklanacak

 26 Nisanda çıkması planlanan Samsung Galaxy Fold, bazı medya mensupları tarafından belirlenen ana ekranda çıkan sorunlar nedeniyle çıkış tarihi belirsizleşmişti.

Samsung, Galaxy Fold hakkında son birkaç haftadır sessiz kaldı. Şirket, Abd için çıkış tarihini bugün yarın açıklayacaklarını söyledi. CEO Dong-jin Koh, "Sorunu incelediğini, cihaza giren maddelerden kaynaklandığını ve birkaç güne çıkış tarihi hakkında karara varacaklarını" dedi.

"Telefon bu ay içinde çıkacak mı?" sorusuna cevap olarak Koh, "Çok geç kalmayacağız." yanıtın verdi. Abd yasalarına göre 31 Marta kadar Samsung Galaxy Fold ön siparişi veren müşterilere Samsung göndermezse, müşterilere ön sipariş parasını geri iade etmek zorunda.

Gecikmeye Sebep Olan Hasar Ne?

 

Yapılan incelemelerde Samsung Galaxy Fold'un ana ekranında koruyucu jelatin soyulmasıyla meydana geliyor. Bazı durumlarda koruyucu jelatinin soyulması, medya mensupları tarafından yapılan incelemelerde Ekranın tamamen kırılmasına veya ekranın titremesine sebep olmuştu.

Samsung kutuda "Koruyucu jelatini ve telefon için önemini" vurgulamasına rağmen bu sorunlar çıktı. Samsung telefonun kullanıcılara sunulmadan önce, sorunun çıkmasını henüz nasıl engelleyeceğini görüşmüş değil.

İlgili Etiketler