Samsung Galaxy S10 Plus’ın AnTuTu Benchmark Skoru Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 20 Şubat tarihinde düzenleyeceği lansmanla beraber S10 ailesini tanıtacak. Normal S10 Plus'tan farklı olarak sınırlı sayıda üretilecek olan bu model 12GB RAM ve 1TB depolama alanı ile beraber gelecek. Lansmana kısa bir süre kala bu özel versiyonun popüler benchmark uygulaması AnTuTu üzerinde gerçekleşen performans testi ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S10 Plus Teknik Özellikleri

AnTuTu testiyle ortaya çıkan verilere bakıldığında cihazın gücünü Samsung'un kendi yonga seti olan Exynos 9820'den alacağı görülüyor. Ekranın 2280x1080 piksel çözünürlüğe sahip olduğu gözüksede akıllı telefonun QHD+ ekrana sahip olacağını biliyoruz.

Samsung'un bu premium sınıftaki telefonu 12GB RAM'e sahip ilk model olma özelliğini taşımıyor. Geçen yıl Aralık ayında Lenovo Z5 Pro GT'nin 12GB RAM kapasitesine sahip olacağını açıklamıştı. Ayrıca 1TB depolama alanına sahip Smartisan R1 modelide geçen sene Çin'de piyasaya sürülmüştü.

AnTuTu'dan 326.185 puan almayı başaran akıllı telefon Huawei'nin 7nm üretim süreciyle geliştirilen Kirin 980 yonga setine sahip modellerine oldukça yakın bir puan aldığı görülüyor. Android 9.0 Pie işletim sistemi ile beraber gelecek olan akıllı telefon 20 Şubat'taki lansman ile beraber ortaya çıkacak ve fiyatına dair en net bilgiyi o zaman alacağız.