reklam
PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy S20 Plus, Tamir Edilebilirlik Konusunda 3 Puan Aldı!

Samsung Galaxy S20 Plus, Tamir Edilebilirlik Konusunda 3 Puan Aldı!

Samsung, geçtiğimiz ay düzenlediği Unpacked isimli etkinliğinde Galaxy S20 serisini piyasaya sürdü ve tüm yeni Galaxy telefonlar halkın iyi, kötü ve kararsız bütün tepkilerini aldı. Geçtiğimiz hafta ise iFixit, telefonun ne kadar iyi yapıldığını ve gerekirse telefonu onarmanın kolay olup olmadığını görmek için Galaxy S20 Ultra’yı masanın üstüne yatırdı.

Maalesef ki Samsung beyciğimize üzücü haberimiz var, Galaxy S20 Ultra cihazı iFixit’in düzeltilebilirlik ölçeğinde 3 puan alabildi. Bugün, iFixit Samsung Galaxy S20 Plus üzerinde ellerini tuttu ve sonuçlar farklı değildi. Samsung Galaxy S20 Plus ayrıca iFixit ölçeğinde 10 üzerinden 3 puan aldı ve pahalı karşılığıyla aynı sorunlara sahipti. iFixit, Galaxy S20 Plus’a böyle düşük bir puan vermek için aşağıdaki nedenleri belirtti:

Sızıntı: Samsung Galaxy S20 Plus'ta 120Hz Destekleyen Ekran Bulunuyor!
  • Bağlantı elemanları, tüm aynı Phillips vidalar, sadece bir sürücü gerektirir ve karıştırılamaz, onarımı basitleştirir.
  • Birçok bileşen modüler ve bağımsız olarak değiştirilebilir, ancak eksik kulaklık girişi USB-C bağlantı noktası için çift görev ve aşınma anlamına gelir.
  • Her onarım, kırılgan cam arka kapağın özenle yapıştırılmasıyla başlar.
  • Yapıştırılmış pili değiştirmek, özellikle etrafta çalışmak için kart ara bağlantı kabloları ile her zamankinden daha zor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz