reklam
Ana SayfaCep TelefonuSamsung, Şeffaf Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Samsung, Şeffaf Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

LetsGoDigital tarafından internete sızdırılan “Şeffaf Görüntüleme Cihazı ve Aynısını Üretme Yöntemi” başlığına sahip yeni bir Samsung patenti, Güney Kore merkezli şirketin tamamen şeffaf bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar sergilediğini öne sürüyor.

Fotoğraf: LetsGoDigital

Mevzu bahis patent, hem yüksek parlaklığa hem de gelişmiş şeffaflığa sahip şeffaf bir ekran yaratmaya odaklanmış durumda, ancak eşlik eden patent çizimleri (yukarıdaki) neredeyse hiç opak bileşen içermeyen ince, çerçevesiz bir cihazı gösteriyor.

LetsGoDigital, aşağıdaki görsellerde görülebilen cihazı görselleştirmek için Giuseppe Spinelli, diğer adıyla Snoreyn ile ortaklık kurdu ve ortaya şöyle bir şey çıktı:

Cep Telefonunda Taksit Sayısı Azalıyor!

Tasarımla ilgili elbette iki soru var. Biri, diğer bileşenlerin nereye gideceği ve ikincisi, böyle bir tasarımın amacının ne olacağıdır.

İlki iki ilginç şekilde yanıtlanabilir. Birincisi, bileşenlerin sürekli olarak küçültülmesi ve küçük ekran dışı alanlara bile sığması ve ikincisi, şeffaf piller gibi diğer birçok bileşenin şeffaf versiyonlarının gerçekten mevcut olmasıdır.

İkincisi, böyle bir cihazın konusuyla ilgili daha az belirgindir, ancak telefon piyasası artık çok olgunlaştıkça, şirketler kendilerini rakiplerinden farklılaştırmak için gittikçe daha fazla yenilik yapmaya zorlanıyor ve böyle bir cihaz basitçe aynı şeyin parçası olabilir.

Kaynak: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/samsung-telefoon-doorzichtig-scherm/

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz