PC HocasıTabletSamsung T807 İncelemesi

Samsung T807 İncelemesi

 

Galaxy Tab S 10.5 hakkında ilk önce Super AMOLED’li ekran geliyor. Daha önceki ürünü Galaxy Note Pro 12.2ve 8.4’te karşımıza çıkan Süper Clear LCD ve diğer Samsung tabletlerin dede gördüğümüz LCD panelden Super AMOLED’e terfi edilmiş olması büyük yenilik. Öte yandan Galaxy Tab S’le birlikte sunulan ücretsiz servis ve uygulamalar da üzerine konuşulması gereken önemli bir diğer nokta.

 

Ekran

 

samsung-galaxy-tab-s-t800-super-amoled-ekran

 

GALAXY Tab S zengin renkler, derin ve keskin görüntü işleme ile daha parlak ve daha dinamik bir görüntü sağlar. Ananesel LCD ekranlara göre 100 kat daha fazla olan 100 000 : 1 kontrast oranına sahip 4 milyon AMOLED pikselin görünür hale getirdiği eksik teferruatları keşfedin. İnce ve hassas detayları keskin ve zengin renk kontrastı ile kolayca göreceksiniz.

 

Donanım

 

exynos-5-octa

 

Samsung, Tab S’le  eski  tabletleriyle olduğu gibi Exynos işlemciyle üretilmiş. Sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa işlemciyi getiren tablet, 1.9 GHz Cortex A15 ve 1.3 GHz CortexA7 ile çalışıyor. GPU hanesindeMali-T628 MP6’yı görebiliyoruz. Hafıza noktasında ise tam 3GB’ lık düzeyde olan tablet, incelediğimiz modeliyle 16 GİGABYTE’lık bellek sunuyor. Kullanılabilir alan olaraksa takriben 10 GİGABYTE’a yakın bir alan hazır. Ote yandan microSD kart ile bu alanı 128 GİGABYTE daha genişletme imkanı bulabiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video