Scooter Kiralayabileceğiniz 7 Uygulama!

  Google News

Artık günümüzde mobilite ve elektrikli scooter kullanımı oldukça yaygın bir teknoloji. Elektrikli scooter ürünleri gerek keyfi gerekse de evden işe ulaşım açısından yaygın olarak kullanılan bir ürün grubu. Yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de bu pazardaki rekabet oldukça yaygın ve gün içerisinde kullanabileceğiniz scooter kiralama servisleri çok fazla var.

Neredeyse hemen hemen herkesin bildiği Martı da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz 9 scooter kiralama servisini sizler için derledik:

  1. Martı
  2. Palm
  3. Tazı
  4. Gez
  5. Dost Scooter
  6. HOP!
  7. BinBin

1. Martı

Açılış Ücreti olarak 1.99 TL ücret ödüyorsunuz ve ardından kullandığınız süre boyunca dakikasına 0.69 TL ücret ödüyorunuz. Martı’yı Apple App Store ve Android Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

2. Palm (Fenix)

Eski adıyla Palm yeni adıyla Palm by Fenix ya da Fenix, İstanbul’un çoğu semtinde hizmet veren elektrikli scooter kiralama servisi. Yenilenen marka artık üç farklı çeşitte scooter kiralamanıza olanak sağlıyor.

3. Tazı

4. GEZ

Açılış fiyatı 1.99 TL ardından dakikası 0,79 ₺ olan GEZ Scooter’lar, GEZ logosuna sahip park istasyonlarına veya bisiklet parklarına park edilebiliyor. Otobüs durakları, yaya geçitleri ve kaldırım ortasında bırakılması yasak.

5. Dost Scooter

Açılış ücreti 1.99 TL, Dakika ücreti ise 0.79 TL olan Dost Scooter, sürdükçe daha az dakika ücreti ödeyeceğiniz bir algoritmaya sahip. Belirli sürüş rakamlarına ulaştıkça sizlerden daha az açılış ücreti ve dakika ücreti alıyor.

6. HOP!

7. BinBin

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video