PC HocasıDonanımSeagate 10 TB’lık Diski Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Seagate 10 TB’lık Diski Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Seagate firması tarafından üretilen yeni 10 Terabayt‘lık depolama alanına sahip Seagate Enterprise Capacity 3.5 serisi %25 daha fazla veri yoğunluğu ve performans sağladığı belirtiliyor. Detaylar ve diskin teknik özellikleri haberimizde.

12 GB Veri Transfer Hızı

Seagate‘nin yeni üretmiş olduğu 3.5 inçlik sabit disk boyutundaki diski toplamda 7 adet plakadan oluşan disklere sahip. Disklerde helyum gazı bulunduğu gibi, bu sayede plakalar içerisindeki sürtünme minimuma indiriliyor, ısınmanın önüne geçiliyor ve daha az elektrik harcıyor.

Disk için ortalama 2.5 milyon saat arızasız çalışma garantisi sunan Seagate, SATA disk üzerinden 6 GB, SAS üzerinden ise 12 GB veri transfer hızı ile ağızları açık bırakıyor diyebilirim.

SeaGate 10 TB Disk
Seagate Türkiye Sorumlusu olan İlknur Baydak tarafından yapılan açıklamalara göre, sürekli artan veri artış miktarı ve daha düşük masraf ile en iyi performansı yakalamak için üretilen diskin en düşük enerji tüketen disk olduğunu söyledi. Enterprise Capacity olarak adlandırılan disk, daha fazla depolama kapasitesini, yüksek performans ve düşük enerji tüketiminde birleştirmiş.

Bir kaç ay sonra piyasada göreceğimiz yeni Seagate 10 TB Enterprise Capacity‘nin satış fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak tahmini olarak diskin 2 bin TL‘yi rahat aşacağını düşünüyoruz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz